kipiplugin_smug - en to eo translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: &Import
eo: &Importi

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
eo: E&ksporti

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Album
eo: Albumo

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: new smug album dialog]
en: Category:
eo: Kategorio:

[ctx: new smug album dialog]
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
eo: Ŝablono:

[ctx: smug album privacy]
en: Public
eo: Publika

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Login failed
eo: Ensaluto malsukcesis

en: Account
eo: Konto

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
eo: Anonimulo

[ctx: smug account settings]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Nickname:
eo: Kromnomo:

en: New Album
eo: Nova Albumo

[ctx: reload album list]
en: Reload
eo: Reŝargi

en: Destination
eo: Celo

en: Options
eo: Opcioj

en: Author and maintainer
eo: Aŭtoro kaj prizorganto
