kipi-plugins - en to eu translation catalogue (55 entries)

en: Generating KML file...
eu: KML fitxategia sortzea...

en: Could not read image '%1'
eu: Ezin izan da '%1' irudia irakurri

en: Format of image '%1' is unknown
eu: '%1' irudiaren formatua ezezaguna da

en: Error loading image '%1'
eu: Errorea '%1' irudia zamatzean

en: Could not save image '%1' to '%2'
eu: Ezin izan da '%1' irudia '%2'-(a)n gorde

en: Creation of placemark '%1'
eu: '%1' leku-marka sortzea

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
eu: Ezin izan da '%1' irudiaren ikonoa '%2'-(a)n gorde

en: No GPX file chosen.
eu: Ez da GPX fitxategirik hautatu.

en: Cannot parse %1 GPX file.
eu: %1 GPX fitxategiak ez du azterketa sintaktikoa gainditu.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
eu: %1 GPX fitxategiak ez dauka erabili daitekeen data-ordu aztarnarik.

en: Tracks
eu: Aztarnak

en: No position data for '%1'
eu: '%1'-(e)k ez dauka kokapen daturik

en: Missing position
eu: Kokapena falta da

en: No position data for 1 picture | No position data for %1 pictures
eu[0]: Ez dago irudi 1entzako kokapen daturik
eu[1]: Ez dago %1 irudirentzako kokapen daturik

en: Cannot open file for writing
eu: Ezin da fitxategia idazteko ireki

en: Move to final directory
eu: Eraman azken direktoriora

en: Cannot move data to destination directory
eu: Ezin dira datuak helburuko direktoriora eraman

en: Track
eu: Aztarna

en: Points
eu: Puntuak

en: Point
eu: Puntua

en: KML Export
eu: KML Esportatu

[ctx: @action:button]
en: &Export
eu: &Esportatu

en: Target Preferences
eu: Jomuga hobespenak

en: Target Type
eu: Jomuga mota

en: &Local or web target used by GoogleEarth
eu: &Tokiko edo webeko jomuga, GoogleEarth-ek erabilitakoa

en: Web target used by GoogleMaps
eu: GoogleMaps-ek erabilitako web jomuga

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
eu: GoogleMaps erabiltzean, irudi guztiek URL osoa izan behar dute, ikonoak karratu egiten dira, eta aztarna bat marrazten denean, soilik lerro-aztarna esportatzen da.

en: Picture Altitude:
eu: Irudiaren altitudea:

en: clamp to ground
eu: Lurzoruari lotua

en: relative to ground
eu: Lurzoruarekiko erlatibo

en: absolute
eu: Absolutua

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl>
eu: <p>Irudiak nola azalduko diren zehazten du<dl><dt>lurzoruari lotua (lehenetsia)</dt><dd>Altitudearen zehaztapen bati ezikusi egitea adierazten du</dd><dt>lurzoruarekiko erlatibo</dt><dd>Elementuaren altitudea ezartzen du leku jakin baten lurzoruko benetako altitudearekiko erlatibo.</dd><dt>absolutua</dt><dd>Koordenatuaren altitudea itsasoko mailarekiko erlatibo ezartzen du, elementuaren azpiko lursailaren altitudea kontuan izan gabe.</dd></dl>

en: Destination Directory:
eu: Helburuko direktorioa:

en: Select a directory in which to save the kml file and pictures
eu: Hautatu kml fitxategia eta irudiak gordetzeko direktorioa

en: Destination Path:
eu: Helburuaren bide-izena:

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Sizes
eu: Neurriak

en: Icon Size:
eu: Ikonoen handiera:

en: Image Size:
eu: Irudiaren handiera:

en: GPX Tracks
eu: GPX aztarnak

en: Draw GPX Track
eu: Marraztu GPX aztarna

en: GPX file:
eu: GPX fitxategia:

en: %1|GPS Exchange Format
eu: %1|GPS trukatzeko formatua

en: Select GPX File to Load
eu: Hautatu zamatu beharreko GPX fitxategia

en: Time Zone:
eu: Ordu-eremua:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
eu: Kamerak argazkiak atera bitarteko ordu-eremua ezartzen du, GPSaren denbora zigiluak tokiko orduarekin bat etortzeko bihurketa egin ahal izan dadin

en: Track Width:
eu: Aztarnaren zabalera:

en: Track Color:
eu: Aztarnaren kolorea:

en: Opacity (%):
eu: Opakutasuna (%):

en: Track Altitude:
eu: Aztarnaren altitudea:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl>
eu: <p>Puntuak nola azalduko diren zehazten du<dl><dt>lurzoruari lotua (lehenetsia)</dt><dd>Altitudearen zehaztapen bati ezikusi egitea adierazten du</dd><dt>lurzoruarekiko erlatibo</dt><dd>Elementuaren altitudea ezartzen du leku jakin baten lurzoruko benetako altitudearekiko erlatibo.</dd><dt>absolutua</dt><dd>Koordenatuaren altitudea itsasoko mailarekiko erlatibo ezartzen du, elementuaren azpiko lursailaren altitudea kontuan izan gabe.</dd></dl>

en: A tool to export to KML
eu: KML-ra esportatzeko tresna bat

en: Developer and maintainer
eu: Garatzailea eta arduraduna

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Export to KML...
eu: Esportatu KML-ra...
