kipi-plugins - en to eu translation catalogue (100 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
eu: &Irudia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Print images
eu: Inprimatu irudiak

en: Print Assistant...
eu: Inprimatze languntzailea...

en: Print Images
eu: Inprimatu irudiak

en: Please select one or more photos to print.
eu: Hautatu inprimatu beharreko argazki bat edo gehiago.

en: Print Assistant
eu: Inprimatze languntzailea

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
eu: Ezin da aldi baterako karpeta bat sortu. Ziurtatu karpeta honetan baimen egokiak dituzula eta berriz saiatu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
eu: Ez moztu argazkia, eskalatu eta kito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
eu: Ez moztu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
eu: Biratu argazkia ezkerrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
eu: Biratu e&zkerrera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
eu: Biratu argazkia eskuinera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
eu: Biratu e&skuinera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
eu: Aurreko argazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
eu: << Aurr&ekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
eu: Hurrengo argazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
eu: &Hurrengoa >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
eu: Argazkia 0 / 0

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIPIPrintImagesPlugin::CropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all of the photos.
eu: Mugitu kutxa irudiak mozteko eman dituzun argazki neurrietan sar daitezen.
    Irudi bakoitza era ezberdinean moztu dezakezu, edo 'Hurrengoa' botoiari klik egin eta kito
    argazki bakoitzarekin mozteko ezarpen lehenetsia erabiltzeko.
    Gaitu "Ez moztu" argazki guztiak ebakitzea saihesteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Save As
eu: Gorde honela

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Ctrl+S
eu: Ktrl+S

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLayout)
en: Custom layout
eu: Norberak finkatutako antolamendua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid
eu: Argazkien sareta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible
eu: Egokitu ahal diren guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Photos per page
eu: Argazkiak orriko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
eu: Errenkadak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
eu: Zutabeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
eu: Argazki neurria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
eu: hazbete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate)
en: Auto rotate
eu: Automatikoki biratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: Done
eu: Eginda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
eu: Argazkiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
eu: Orriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
eu: Arteka hutsak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to PDF
eu: Inprimatu PDFra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to JPG
eu: Inprimatu JPGra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to gimp
eu: Inprimatu gimp-era

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
eu: Orri ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
eu: Hurrengo orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Captions:
eu: Epigrafeak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: No captions
eu: Epigraferik ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Image file names
eu: Irudi fitxategi-izenak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Exif date-time
eu: «EXIF» data-ordua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
eu: Iruzkinak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
eu: Aske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: %f  filename, %t exposure time, %c comment, %i ISO, %d date-time, %r resolution, %a aperture, %l focal length, \n newline
eu: %f fitxategi-izena, %t esposizio denbora, %c iruzkina, %i ISO, %d data-ordua, %r bereizmena, %a irekidura, %l foku-distantzia, \n lerro-jauzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sameCaption)
en: same to all
eu: berdina guztiei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSaveSettings) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_setDefault)
en: Use as default
eu: Erabili lehenetsitako gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Family:
eu: Familia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
eu: Kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Size:
eu: Neurria:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
eu: Irudi ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupImage)
en: Position
eu: Kokapena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
eu: Eskalatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
eu: E&z eskalatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
eu: &Doitu irudia orrira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
eu: Handitu txikiagoak diren irudiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
eu: &Eskalatu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
eu: Milimetro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
eu: Zentimetro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
eu: Hazbete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
eu: Eutsi itxura proportzioari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSaveSettings)
en: Use these scaling options as default.
eu: Erabili eskalatzeko aukera hauek lehenetsitako gisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Photos per page:
eu: Argazkiak orriko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Multiple pages:
eu: Orri aniztuna:

en: Choose your grid size
eu: Aukeratu zure sareta-neurria

en: Number of rows
eu: Errenkada kopurua

en: Insert number of rows
eu: Txertatu errenkada kopurua

en: Number of columns
eu: Zutabe kopurua:

en: Insert number of columns
eu: Txertatu zutabe kopurua

en: Choose to have a custom photo size album
eu: Hautatu norberak finkatutako handiera duen argazki album bat izateko

en: Photo height
eu: Argazkiaren altuera

en: Insert photo height
eu: Txertatu argazkiaren altuera

en: Photo width
eu: Argazkiaren zabalera

en: Insert photo width
eu: Txertatu argazkiaren zabalera

en: Auto rotate photo
eu: Automatikoki biratu argazkia

en: Kipi-plugins image printing
eu: Irudiak inprimatzeko Kipi-pluginak

en: disabled
eu: Ezgaituta

en: Select page layout
eu: Hautatu orriaren antolamendua

en: Crop photos
eu: Moztu argazkiak

en: Custom
eu: Norberak finkatua

en: Print assistant
eu: Inprimatzeko laguntzailea

en: A tool to print images
eu: Irudiak inprimatzeko tresna bat

en: Author
eu: Egilea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Contributor
eu: Kolaboratzailea

en: Unsupported Paper Size
eu: Euskarririk gabeko paper neurria

en: Photo %1 of %2
eu: Argazkia: %1 / %2

en: Page %1 of %2
eu: Orrialdea: %1 / %2

en: Add again
eu: Gehitu berriz

en: Remove
eu: Kendu

en: Output Path
eu: Irteerako bide-izena

en: Overwrite File
eu: Gainidatzi fitxategia

en: The following file will be overwritten. Are you sure you want to overwrite it?
eu: Ondoko fitxategia gainidatziko da. Ziur zaude hura gainidatzi nahi duzula?

en: Could not save file, please check your output entry.
eu: Ezin da fitxategia gorde, ikuskatu zure irteerako sarrera.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
eu: Ezin dira GIMP-en aldi baterako fitxategiak kendu.

en: There was an error launching the GIMP. Please make sure it is properly installed.
eu: Errore bat gertatu da GIMP jaurtitzean. Ziurtatu zaitez ondo instalatuta dagoela.

en: Empty output path.
eu: Irteerako bide-izena hutsik dago.
