kipi-plugins - en to eu translation catalogue (63 entries)

en: Error opening input file
eu: Errorea sarrerako fitxategia irekitzean

en: Error opening temporary folder
eu: Errorea aldi baterako karpeta irekitzean

en: Cannot resize image. Aborting.
eu: Ezin da irudiaren tamaina aldatu. Abortatzen.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
eu: Ezin da tamaina aldatutako irudia (JPEG) gorde. Abortatzen.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
eu: Ezin da tamaina aldatutako irudia (PNG) gorde. Abortatzen.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
eu: &Esportatu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Email Images...
eu: Bidali irudiak postaz...

en: Email images
eu: Bidali irudiak postaz

en: Operation canceled by user
eu: Erabiltzaileak eragiketa bertan behera utzi du

en: Resizing %1
eu: %1 tamainaz aldatzen

en: %1 resized successfully
eu: %1(r)en tamaina ongi aldatuta

en: Failed to resize %1: %2
eu: Huts egin du %1 tamainaz aldatzean: %2

en: There are no files to send
eu: Ez dago bidaltzeko fitxategirik

en: Build images properties file
eu: Eraiki irudien propietateen fitxategia

en: no caption
eu: epigraferik ez

en: no keywords
eu: gako-hitzik ez

en: file "%1":
    Original images: %2
eu: "%1" fitxategia:
    Jatorrizko irudiak: %2

en: Comments: %1
eu: Iruzkinak: %1

en: Tags: %1
eu: Etiketak: %1

en: Rating: %1
eu: Puntuazioa: %1

en: properties.txt
eu: propietateak.txt

en: Image properties file cannot be opened
eu: Irudi propietateen fitxategia ezin da ireki

en: Image properties file done
eu: Irudien propietateen fitxategia sortuta

en: Processing Failed
eu: Prozesatzea huts egin du

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
eu: Irudi batzuen neurria ezin da aldatu.
     Nahi duzu hauek neurria aldatzeke eranskin gisa gehitzea?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
eu: "%1" fitxategia handiegia da bidaltzeko. Txikiagotu horren tamaina, edo aldatu zure ezarpenak

en: Starting default desktop email program...
eu: Mahaigaineko e-posta programa lehenetsia abiarazten...

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
eu: Huts egin du "%1" programa abiaraztean. Egiaztatu sistema.

en: Starting "%1" program...
eu: "%1" programa abiarazten...

en: After having sent your images by email...
eu: Irudiak postaz bidali ondoren...

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
eu: Egin klik 'Itxi' botoian aldi baterako fitxategiak garbitzeko

en: Email Images Options
eu: Irudiak bidaltzeko aukerak

[ctx: @action:button]
en: &Send
eu: &Bidali

en: Send Images
eu: Bidali irudiak

en: A tool to e-mail items
eu: Elementuak e-posta bidez bidaltzeko tresna bat

en: Author and Maintainer
eu: Egilea eta mantentzailea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Mail program:
eu: Posta bidaltzeko programa:

[ctx: default desktop mail agent]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Select your preferred external email program here. <b>Default</b> is the current email program set in desktop system settings.
eu: Hautatu hemen zure kanpoko e-posta programa hobetsia. <b>Lehenetsitakoa</b> mahaigaineko sistema ezarpenetan ezarrita dagoen e-posta programa da.

en: Attach a file with image properties from %1
eu: Erantsi fitxategi bat irudiaren propietateekin %1(e)ndik

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
eu: Aukera hau gaitzen bada, %1(e)k ezarritako irudiaren propietate guztiak, iruzkinak, puntuazioa edo etiketak bezalakoak, erantsitako fitxategiari gehituko zaio.

en: Maximum email size limit:
eu: Mezuaren gehienezko tamaina:

en: Adjust image properties
eu: Doitu irudiaren propietateak

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
eu: Aukera hau gaitzean, bidaliko diren irudi guztiak tamainaz aldatu eta birkonprimitudaitezke.

en: Image Properties
eu: Irudiaren propietateak

en: Very Small (320 pixels)
eu: Oso txikia (320 pixel)

en: Small (640 pixels)
eu: Txikia (640 pixel)

en: Medium (800 pixels)
eu: Ertaina (800 pixel)

en: Big (1024 pixels)
eu: Handia (1024 pixel)

en: Very Big (1280 pixels)
eu: Oso handia (1280 pixel)

en: Large - for printing (1600 pixels)
eu: Handia - inprimatzeko (1600 pixel)

en: Full HD (1920 pixels)
eu: Full HD (1920 pixel)

en: Ultra HD (3840 pixels)
eu: Ultra HD (3840 pixel)

en: <p>Select the size of the images that are to be sent:</p><p><b>%1</b>: use this if you have a very slow Internet connection or the target mailbox size is very limited.</p><p><b>%2</b>: use this if you have a slow Internet connection and the target mailbox size is limited.</p><p><b>%3</b>: this is the default value for medium Internet connection speed and target mailbox size.</p><p><b>%4</b>: use this if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%5</b>: use this if you have no size or speed restrictions.</p><p><b>%6</b>: use this only for printing purposes.</p><p><b>%7</b>: use this for optimal viewing on Full HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%8</b>: use this for optimal viewing on Ultra HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p>
eu: <p>Hautatu bidaliko diren irudien tamaina:</p><p><b>%1</b>: erabili hau Interneteko konexio oso motela baduzu, edo helburuko postontziaren tamaina oso mugatua dagoenean.</p><p><b>%2</b>: erabili hau Interneteko konexio motela baduzu, edo helburuko postontziaren tamaina mugatua dagoenean.</p><p><b>%3</b>: hau da balio lehenetsia Internet konexioa eta helburuko postontziaren tamaina arruntak badira.</p><p><b>%4</b>: erabili hau abiadura handiko Internet konexioa baduzu  eta helburuko postontziaren tamaina mugatuta ez badago.</p><p><b>%5</b>: erabili hau tamainaren edo abiaduraren murrizketarik ez baduzu.</p><p><b>%6</b>: erabili hau soilik inprimatzeko helburuarekin.</p><p><b>%7</b>: erabili hau Full HD bistaratzaileetan irudi optimoa ikusteko. Soilik abiadura handiko Internet konexio bat baduzu eta helburuko postontziaren tamainak mugarik ez duenean.</p><p><b>%8</b>: erabili hau Ultra HD bistaratzaileetan irudi optimoa ikusteko. Soilik abiadura handiko Internet konexio bat baduzu eta helburuko postontziaren tamainak mugarik ez duenean.</p>

en: Image size:
eu: Irudiaren tamaina:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
eu: <p>Hautatu bidaliko diren irudien fitxategi-formatua.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
eu: <p><b>JPEG</b>: formatu hau ona da web orrialdeentzako, baina galera duen konpresio-formatua erabiltzen du.</p><p><b>PNG</b>: galerarik ez duen formatu honen datuak ongi konprimitzeaz gain, patentetatik aske dago, eta hasiera batean Gif formatuaren ordezkoa izateko diseinatua egon, TIFF formatuaren erabilera askotan ere ordezko bihurtu da. Lineako ikustaileen aplikazioekin ongi funtzionatzeko diseinatuta dagoenez PNG, korrontean igortzeko eta progresiboki bistaratzeko aukera du. Gainera, PNG formatuak gamma eta  kromatizitatearen datuak gordetzen ditu plataforma heterogeneoetako hobetutako koloreekin bat etortzeko.</p>

en: Image format:
eu: Irudi formatua:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
eu: <p>Bidaliko diren JPEG irudien konpresio-balio berria:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
eu: <p><b>1</b>: konpresio oso altua<br/><b>25</b>: konpresio altua<br/><b>50</b>: tarteko konpresioa<br/><b>75</b>: konpresio baxua (balio lehenetsia)<br/><b>100</b>: konpresiorik ez</p>

en: Image quality:
eu: Irudiaren kalitatea:
