kipi-plugins - en to eu translation catalogue (88 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
eu: <p>Hau da prozesatzearen uneko egoera.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
eu: <p>Hau da agindu-sorta lanaren aurrerapena ehunekotan.</p>

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Close
eu: Itxi

en: <i>unavailable</i>
eu: <i>ez erabilgarri</i>

en: <i>Make:</i>
eu: <i>Marka:</i>

en: <i>Model:</i>
eu: <i>Eredua:</i>

en: <i>Created:</i>
eu: <i>Sortua:</i>

en: <i>Aperture:</i>
eu: <i>Irekidura:</i>

en: <i>Focal:</i>
eu: <i>Fokua:</i>

en: <i>Exposure:</i>
eu: <i>Esposizioa:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
eu: <i>Sentikortasuna:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
eu: 
    %1|Kameren RAW fitxategiak

en: Select an Image
eu: Hautatu irudi bat

en: Select Images
eu: Hautatu irudiak

en: Login:
eu: Saio-hastea:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: &Login
eu: &Saio-hastea

en: &Skip
eu: &Saltatu

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

en: Password cannot be empty.
eu: Pasahitza ezin da hutsik egon.

en: Album
eu: Albuma

en: Title:
eu: Titulua:

en: Time Stamp:
eu: Denbora zigilua:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: These are basic settings for the new %1 album.
eu: Hauek dira %1 album berrirako oinarrizko ezarpenak.

en: Title of the album that will be created (required).
eu: Sortuko den albumaren titulua (beharrezkoa).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
eu: Sortuko den albumaren data eta ordua (aukerakoa).

en: Description of the album that will be created (optional).
eu: Sortuko den albumaren azalpena (aukerakoa).

en: Location of the album that will be created (optional).
eu: Sortuko den albumaren kokalekua (aukerakoa).

[ctx: @action:button]
en: &Start
eu: &Hasi

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel current operation
eu: Utzi uneko eragiketa

en: Handbook
eu: Eskuliburua

en: About...
eu: Honi buruz...

en: Version: %1
eu: Bertsioa: %1

en: About %1
eu: %1(e)(r)i buruz

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
eu: Copyright 2003-2016, KDE garatzaile taldea

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Thumbnail
eu: Koadro txikia

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: User1
eu: 1erabiltzailea

en: User2
eu: 2erabiltzailea

en: User3
eu: 3erabiltzailea

en: User4
eu: 4erabiltzailea

en: User5
eu: 5erabiltzailea

en: User6
eu: 6erabiltzailea

en: Add new images to the list
eu: Gehitu irudi berriak zerrendara

en: Remove selected images from the list
eu: Kendu hautatutako irudiak zerrendatik

en: Move current selected image up in the list
eu: Eraman unean hautatutako irudia zerrendan gora

en: Move current selected image down in the list
eu: Eraman unean hautatutako irudia zerrendan behera

en: Clear the list.
eu: Garbitu zerrenda.

en: Load a saved list.
eu: Zamatu gordetako zerrenda bat.

en: Save the list.
eu: Gorde zerrenda.

en: Select the image file list to load
eu: Hautatu zama-igo beharreko irudi fitxategi zerrenda

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Select the image file list to save
eu: Hautatu gorde beharreko irudi fitxategi zerrenda

en: Output file format:
eu: Irteerako fitxategi-formatua:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
eu: <p>Ezarri hemen erabili beharreko irteerako fitxategi-formatua:</p><p><b>JPEG</b>: kanporatu prozesatutako irudia JPEG formatuan. Formatu honek neurri txikiagoko fitxategiak emango ditu.</p><p><b>Abisua: Konpresio algoritmo suntsitzailearen ondorioz, JPEG kalitate galera duen formatu bat da.</b></p><p><b>TIFF</b>: kanporatu prozesatutako irudia TIFF formatuan. Honek fitxategi handiak sortzen ditu, kalitaterik galdu gabe. Irudia konprimatua dago.</p><p><b>PNG</b>: kanporatu prozesatutako irudia PNG formatuan. Honek fitxategi handiak sortzen ditu, kalitate galerarik gabe. Irudia konprimitu egiten da.</p> <p><b>PPM</b>: kanporatu prozesatutako irudia PPM formatuan. Honek fitxategi handienak sortzen ditu, kalitate galerarik gabe. Irudia ez da konprimatzen.</p>

en: If Target File Exists:
eu: Jomuga fitxategia existitzen bada:

en: Overwrite automatically
eu: Gainidatzi automatikoki

en: Open rename-file dialog
eu: Ireki fitxategia berrizendatu elkarrizketa-koadroa

en: Account
eu: Kontua

en: Max Dimension
eu: Gehienezko dimentsioa

en: Destination
eu: Jomuga

en: Options
eu: Aukerak

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
eu: Hau da zure %1 kontura zama-igo beharreko irudi zerrenda.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
eu: Hau da %1 arakatzaile batean irekitzeko esteka klikagarria.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
eu: Hau da une honetan saio-hasita dago %1 kontua.

[ctx: account settings]
en: Name:
eu: Izena:

en: Change Account
eu: Aldatu kontua

en: Change %1 account for transfer
eu: Aldatu %1 kontua transferentziarako

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
eu: Hau da %1 karpeta nora/nondik hautatutako argazkiak zama-igoko/-jaitsiko diren.

en: Album:
eu: Albuma:

en: New Album
eu: Album berria

en: Create new %1 folder
eu: Sortu %1 karpeta berria

[ctx: album list]
en: Reload
eu: Birzamatu

en: Reload album list
eu: Birzamatu albumen zerrenda

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
eu: Hau da irudien dimentsiorik handiena. Hori baino irudi handiagoei eskala txikituko zaie.

en: Original Size
eu: Jatorrizko neurria

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
eu: Hau da %1 irudiak zama-jaitsiko diren kokalekua.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
eu: Hauek dira argazkiei zama-igo aurretik ezarriko litzaieken aukerak.

en: Upload original image file
eu: Zama-igo jatorrizko irudi fitxategia

en: Resize photos before uploading
eu: Neurria aldatu argazkiei zama-igo aurretik

en: Maximum Dimension:
eu: Dimentsiorik handiena:

en: JPEG Quality:
eu: JPEG kalitatea:
