kipiplugins - en to fi translation catalogue (88 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
fi: <p>Tämä on tämänhetkinen tila.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
fi: <p>Tämä esittää erätyön edistymisen suhteellisena osuutena.</p>

en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Close
fi: Sulje

en: <i>unavailable</i>
fi: <i>tuntematon</i>

en: <i>Make:</i>
fi: <i>Merkki:</i>

en: <i>Model:</i>
fi: <i>Malli:</i>

en: <i>Created:</i>
fi: <i>Luotu:</i>

en: <i>Aperture:</i>
fi: <i>Aukko:</i>

en: <i>Focal:</i>
fi: <i>Polttoväli:</i>

en: <i>Exposure:</i>
fi: <i>Valotusaika:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
fi: <i>Valotusherkkyys:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
fi: 
    %1|Raw-valokuvatiedostot

en: Select an Image
fi: Valitse kuva

en: Select Images
fi: Valitse kuvat

en: Login:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Password:
fi: Salasana:

en: &Login
fi: &Kirjaudu

en: &Skip
fi: &Ohita

[ctx: @title:window]
en: Error
fi: Virhe

en: Password cannot be empty.
fi: Salasana ei voi olla tyhjä.

en: Album
fi: Albumi

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Time Stamp:
fi: Aikaleima:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Location:
fi: Sijainti:

en: These are basic settings for the new %1 album.
fi: Nämä ovat uuden albumin (%1) perusasetukset.

en: Title of the album that will be created (required).
fi: Luotavan uuden albumin otsikko (vaaditaan).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
fi: Luotavan albumin päivä ja aika (valinnaisia).

en: Description of the album that will be created (optional).
fi: Luotavan albumin kuvaus (valinnainen).

en: Location of the album that will be created (optional).
fi: Luotavan albumin sijainti (valinnainen).

[ctx: @action:button]
en: &Start
fi: &Aloita

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel current operation
fi: Peru nykyinen toiminto

en: Handbook
fi: Käyttöohje

en: About...
fi: Tietoa...

en: Version: %1
fi: Versio: %1

en: About %1
fi: Tietoa – %1

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
fi: Tekijänoikeudet 2003–2016, KDE:n kehitysryhmä

en: Browse...
fi: Selaa…

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: File Name
fi: Tiedostonimi

en: User1
fi: Käyttäjä1

en: User2
fi: Käyttäjä2

en: User3
fi: Käyttäjä3

en: User4
fi: Käyttäjä4

en: User5
fi: Käyttäjä5

en: User6
fi: Käyttäjä6

en: Add new images to the list
fi: Lisää uusia kuvia listaan

en: Remove selected images from the list
fi: Poista valitut kuvat listasta

en: Move current selected image up in the list
fi: Siirrä valittua kuvaa ylöspäin listalla

en: Move current selected image down in the list
fi: Siirrä valittua kuvaa alaspäin listalla

en: Clear the list.
fi: Tyhjennä lista.

en: Load a saved list.
fi: Lataa tallennettu lista.

en: Save the list.
fi: Tallenna lista.

en: Select the image file list to load
fi: Valitse ladattava kuvalista

en: All Files (*)
fi: Kaikki tiedostot (*)

en: Select the image file list to save
fi: Valitse kuvalista tallennukselle

en: Output file format:
fi: Tiedostomuoto:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
fi: <p>Aseta käytettävä tulosmuoto tässä:</p><p><b>JPEG</b>: tallenna käsitelty kuva JPEG-muotoon. Tämä muoto takaa pienemmän tiedostokoon.</p><p><b>Varoitus: JPEG-pakkausalgoritmi on häviöllinen, joten kuvasta katoaa tietoja.</b></p><p><b>TIFF</b>: tallenna käsitelty kuva TIFF-muotoon. Tämä tuottaa suuria tiedostoja laadun kärsimättä. Kuva pakataan.</p><p><b>PNG</b>: tallenna käsitelty kuva PNG-muotoon. Tämä tuottaa suuria tiedostoja laadun kärsimättä. Kuva pakataan.</p><p><b>PPM</b>: tallenna käsitelty kuva PPM-muotoon. Tämä tuottaa suurimmat tiedostot laadun kärsimättä. Kuvaa ei pakata.</p>

en: If Target File Exists:
fi: Mikäli kohdetiedosto on jo olemassa:

en: Overwrite automatically
fi: Korvaa automaattisesti

en: Open rename-file dialog
fi: Avaa nimenmuuttamisikkuna

en: Account
fi: Tili

en: Max Dimension
fi: Enimmäisulottuvuus

en: Destination
fi: Kohde

en: Options
fi: Asetukset

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
fi: Tämä on luettelo tilille %1 lähetettävistä kuvista.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
fi: Tästä napsautettavasta linkistä voit avata kohteen %1 selaimeen.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
fi: Tämä on tili %1, jolle ollaan kirjautuneena.

[ctx: account settings]
en: Name:
fi: Nimi:

en: Change Account
fi: Vaihda tiliä

en: Change %1 account for transfer
fi: Vaihda %1-tili siirtoa varten.

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
fi: Tämä on %1-kansio, josta tai johon kuvat lähetetään tai ladataan.

en: Album:
fi: Albumi:

en: New Album
fi: Uusi albumi

en: Create new %1 folder
fi: Luo uusi %1-kansio

[ctx: album list]
en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Reload album list
fi: Lataa albumiluettelo uudelleen

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
fi: Tämä on kuvien enimmäisulottuvuus: tätä suurempia kuvia pienennetään.

en: Original Size
fi: Alkuperäinen koko

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
fi: Tämä on paikka, johon %1 kuvaa ladataan.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
fi: Näitä asetuksia sovelletaan kuviin ennen lähetystä.

en: Upload original image file
fi: Lähetä alkuperäinen kuvatiedosto

en: Resize photos before uploading
fi: Muuta kuvien kokoa ennen lähetystä

en: Maximum Dimension:
fi: Enimmäisulottuvuus:

en: JPEG Quality:
fi: JPEG-laatu:
