kipiplugin_sendimages - en to gl translation catalogue (64 entries)

en: Error opening input file
gl: Ocorreu un erro ao abrir o ficheiro de entrada

en: Error opening temporary folder
gl: Ocorreu un erro ao abrir o cartafol temporal

en: Cannot resize image. Aborting.
gl: Non se pode cambiar o tamaño da imaxe. Interrómpese.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
gl: Non se pode gardar a imaxe co tamaño cambiado (JPEG). Interrómpese.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
gl: Non se pode gardar a imaxe co tamaño cambiado (PNG). Interrómpese.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
gl: &Exportar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Email Images...
gl: Enviar por correo…

en: Email images
gl: Enviar as imaxes por correo

en: Operation canceled by user
gl: O usuario cancelou a operación.

en: Resizing %1
gl: Cambiando o tamaño de %1

en: %1 resized successfully
gl: Cambiouse o tamaño de %1

en: Failed to resize %1: %2
gl: Non se puido cambiar o tamaño de %1: %2

en: There are no files to send
gl: Non hai ficheiros para enviar.

en: Build images properties file
gl: Construír o ficheiro de propiedades da imaxe

en: no caption
gl: sen título

en: no keywords
gl: sen palabras clave

en: file "%1":
    Original images: %2
gl: ficheiro «%1»:
    Imaxes orixinais: %2

en: Comments: %1
gl: Comentarios: %1

en: Tags: %1
gl: Etiquetas: %1

en: Rating: %1
gl: Cualificación: %1

en: properties.txt
gl: propiedades.txt

en: Image properties file cannot be opened
gl: Non se pode abrir o ficheiro de propiedades das imaxes.

en: Image properties file done
gl: Elaborouse o ficheiro de propiedades das imaxes

en: Processing Failed
gl: O procesamento fallou

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
gl: Non se pode cambiar o tamaño dalgunhas imaxes.
    Quere engadilas como anexos (sen cambiar o tamaño)?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
gl: O ficheiro «%1» é demasiado grande para envialo; reduza o seu tamaño ou cambie a configuración.

en: Starting default desktop email program...
gl: Iniciando o programa de correo electrónico predeterminado do escritorio…

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
gl: Non se puido iniciar o programa «%1». Comprobe o sistema.

en: Starting "%1" program...
gl: Iniciando o programa «%1»…

en: After having sent your images by email...
gl: Tras enviar as imaxes por correo…

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
gl: Prema o botón «Pechar» para limpar os ficheiros temporais

en: Email Images Options
gl: Opcións de envío das imaxes por correo

[ctx: @action:button]
en: &Send
gl: &Enviar

en: Send Images
gl: Enviar as imaxes

en: A tool to e-mail items
gl: Unha ferramenta para enviar imaxes por correo

en: (c) 2003-2016, Gilles Caulier
gl: © 2003-2016 Gilles Caulier

en: Author and Maintainer
gl: Autor e mantedor

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Mail program:
gl: Programa de correo:

[ctx: default desktop mail agent]
en: Default
gl: Predeterminado

en: Select your preferred external email program here. <b>Default</b> is the current email program set in desktop system settings.
gl: Indique aquí o seu programa externo de correo preferido. <b>Predeterminado</b> é o programa de correo actual indicado na configuración do sistema do escritorio.

en: Attach a file with image properties from %1
gl: Anexar un ficheiro coas propiedades da imaxe %1

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
gl: Se activa esta opción, engádense como ficheiro anexado todas as propiedades da imaxe definidas por %1 como Comentarios, Cualificación ou Etiquetas.

en: Maximum email size limit:
gl: Tamaño máximo do correo electrónico:

en: Adjust image properties
gl: Axustar as propiedades da imaxe

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
gl: Se activa esta opción, poderá cambiar o tamaño e recomprimir todas as imaxes a enviar.

en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: Very Small (320 pixels)
gl: Moi pequena (320 píxeles)

en: Small (640 pixels)
gl: Pequena (640 píxeles)

en: Medium (800 pixels)
gl: Mediana (800 píxeles)

en: Big (1024 pixels)
gl: Grande (1024 píxeles)

en: Very Big (1280 pixels)
gl: Moi grande (1280 píxeles)

en: Large - for printing (1600 pixels)
gl: Moi grande - para imprimir (1600 píxeles)

en: Full HD (1920 pixels)
gl: Full HD (1920 píxeles)

en: Ultra HD (3840 pixels)
gl: Ultra HD (3840 píxeles)

en: <p>Select the size of the images that are to be sent:</p><p><b>%1</b>: use this if you have a very slow Internet connection or the target mailbox size is very limited.</p><p><b>%2</b>: use this if you have a slow Internet connection and the target mailbox size is limited.</p><p><b>%3</b>: this is the default value for medium Internet connection speed and target mailbox size.</p><p><b>%4</b>: use this if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%5</b>: use this if you have no size or speed restrictions.</p><p><b>%6</b>: use this only for printing purposes.</p><p><b>%7</b>: use this for optimal viewing on Full HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%8</b>: use this for optimal viewing on Ultra HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p>
gl: <p>Indique aquí os tamaños de imaxe a enviar:</p><p><b>%1</b>: use isto se ten unha conexión a Internet moi lenta ou se o tamaño da caixa de correo do destinatario é moi limitada.</p><p><b>%2</b>: use isto se ten unha conexión lenta a Internet e se o tamaño da caixa de correo do destinatario é limitado.</p><p><b>%3</b>: este é o valor predeterminado para unha conexión media a Internet e unha caixa de correo normal.</p><p><b>%4</b>: use isto se ten unha conexión de velocidade alta e se o tamaño da caixa de correo do destinatario non supón un límite.</p><p><b>%5</b>: use isto se non ten limitacións de tamaño ou velocidade.</p><p><b>%6</b>: use isto só se ten o propósito de imprimir.</p><p><b>%7</b>: use isto para unha visualización óptima en pantallas Full HD. Só se dispón dunha conexión a Internet de alta velocidade e a caixa de correo de destino non está limitada.</p> <p><b>%8</b>: use isto para unha visualización óptima en pantallas Ultra HD. Só se dispón dunha conexión a Internet de alta velocidade e a caixa de correo de destino non está limitada.</p>

en: Image size:
gl: Tamaño da imaxe:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
gl: <p>Indique o formato de ficheiro coas imaxes que enviar.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
gl: <p><b>JPEG</b>: O formato de ficheiro «Joint Photographic Experts Group» é un bo formato de ficheiro para a web pero usa compresión con perdas.</p><p><b>PNG</b>: O formato «Portable Network Graphics» é un formato de ficheiro extensíbel para gardar imaxes raster comprimidas sen perdas. PNG fornece un substituto do GIF libre de patentes e tamén pode substituír moitos usos habituais de TIFF. PNG deseñouse para traballar ben en aplicacións de visualización por Internet, como a web, polo que pode transmitirse e mostrarse progresivamente. Tamén pode gardar datos de gama e cromaticidade para un mellor axuste da cor en plataformas heteroxéneas.</p>

en: Image format:
gl: Formato da imaxe:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
gl: <p>O novo valor de compresión das imaxes JPEG que enviar:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
gl: <p><b>1</b>: compresión moi alta<br/><b>25</b>: compresión alta<br/><b>50</b>: compresión media<br/><b>75</b>: compresión baixa (predeterminada)<br/><b>100</b>: sen comprimir</p>

en: Image quality:
gl: Calidade da imaxe:
