kipiplugins - en to gl translation catalogue (88 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
gl: <p>Este é o estado de procesamento actual.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
gl: <p>Este é o progreso do lote de tarefas en porcentaxe.</p>

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: Close
gl: Pechar

en: <i>unavailable</i>
gl: <i>non dispoñíbel</i>

en: %1 ISO
gl: ISO %1

en: <i>Make:</i>
gl: <i>Fabricante:</i>

en: <i>Model:</i>
gl: <i>Modelo:</i>

en: <i>Created:</i>
gl: <i>Creada:</i>

en: <i>Aperture:</i>
gl: <i>Abertura:</i>

en: <i>Exposure:</i>
gl: <i>Exposición:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
gl: <i>Sensibilidade:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
gl: 
    %1|Ficheiros RAW de cámara

en: Select an Image
gl: Escolla unha imaxe

en: Select Images
gl: Escoller imaxes

en: Login:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: &Login
gl: &Acceder

en: &Skip
gl: &Omitir

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

en: Password cannot be empty.
gl: O contrasinal non pode estar baleiro.

en: Album
gl: Álbum

en: Title:
gl: Título:

en: Time Stamp:
gl: Marca temporal:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Location:
gl: Lugar:

en: These are basic settings for the new %1 album.
gl: Estas son opcións básicas para o novo álbum de %1.

en: Title of the album that will be created (required).
gl: O título do álbum que se vai crear (requirido).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
gl: A data e hora do álbum que se vai crear (requirido).

en: Description of the album that will be created (optional).
gl: A descrición do álbum que se vai crear (opcional).

en: Location of the album that will be created (optional).
gl: A localización do álbum que se vai crear (requirido).

[ctx: @action:button]
en: &Start
gl: &Iniciar

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel current operation
gl: Cancelar esta operación

en: Handbook
gl: Manual

en: About...
gl: Sobre…

en: Version: %1
gl: Versión: %1

en: About %1
gl: Sobre %1

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
gl: © 2003-2016 Equipo de desenvolvedores de KDE

en: Browse...
gl: Examinar…

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: User1
gl: Usuario1

en: User2
gl: Usuario2

en: User3
gl: Usuario3

en: User4
gl: Usuario4

en: User5
gl: Usuario5

en: User6
gl: Usuario6

en: Add new images to the list
gl: Engadir novas imaxes á lista

en: Remove selected images from the list
gl: Retirar da lista as imaxes seleccionadas

en: Move current selected image up in the list
gl: Subir esta imaxe na lista

en: Move current selected image down in the list
gl: Baixar esta imaxe na lista

en: Clear the list.
gl: Limpar a lista.

en: Load a saved list.
gl: Cargar unha lista gardada.

en: Save the list.
gl: Gardar a lista.

en: Select the image file list to load
gl: Escolla a lista de ficheiros de imaxe que cargar

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Select the image file list to save
gl: Escolla a lista de ficheiros de imaxe para gardar

en: Output file format:
gl: Formato de ficheiro de saída:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
gl: <p>Configue aquí o formato de saída do ficheiro:</p><p><b>JPEG</b>: producir a imaxe procesada no formato JPEG. Este formato dá ficheiros de menor tamaño.</p><p><b>Aviso: Debido ao algoritmo de compresión destrutivo, JPEG é un formato de calidade con perdas.</b></p><p><b>TIFF</b>: producir a imaxe procesada no formato TIFF. Isto xera imaxes máis grandes sen perder calidade. A imaxe está comprimida.</p><p><b>PNG</b>: producir a imaxe procesada no formato PNG. Isto xera ficheiros grandes sen perder calidade. A imaxe está comprimida.</p><p><b>PPM</b>: producir a imaxe procesada no formato PPM. Isto xera as imaxes máis grandes sen perder calidade. A imaxe non está comprimida.</p>

en: If Target File Exists:
gl: Se o ficheiro de destino existe:

en: Overwrite automatically
gl: Subsituílo automaticamente

en: Open rename-file dialog
gl: Abrir un diálogo para renomear o ficheiro

en: Account
gl: Conta

en: Max Dimension
gl: Tamaño máximo

en: Destination
gl: Destino

en: Options
gl: Opcións

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
gl: Esta é a lista de imaxes que se van enviar á súa conta de %1.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
gl: Esta é unha ligazón premíbel para abrir %1 nun navegador.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
gl: Esta é a conta de %1 na que está rexistrado.

[ctx: account settings]
en: Name:
gl: Nome:

en: Change Account
gl: Cambiar de conta

en: Change %1 account for transfer
gl: Cambia de conta en %1 para transferir

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
gl: Este é o cartafol de %1 co que se realizarán os envíos e descargar das fotos seleccionadas.

en: Album:
gl: Álbum:

en: New Album
gl: Novo álbum

en: Create new %1 folder
gl: Crear un cartafol novo de %1

[ctx: album list]
en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Reload album list
gl: Cargar de novo a lista de álbums

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
gl: Estas son as dimensións máximas das imaxes. Reducirase o tamaño das imaxes que as superen.

en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
gl: Este é o lugar no que se descargarán as imaxes desde %1.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
gl: Estas son as opcións que se aplicarán ás fotos antes de as enviar.

en: Upload original image file
gl: Enviar o ficheiro orixinal da imaxe

en: Resize photos before uploading
gl: Cambiar o tamaño das fotos antes de envialas

en: Maximum Dimension:
gl: Tamaño máximo:

en: JPEG Quality:
gl: Calidade de JPEG:
