kipi-plugins - en to ia translation catalogue (13 entries)

en: Authenticating the user
ia: Autenticane le usator

en: Make private
ia: Face private

en: Tags (optional):
ia: Schedas (optional):

en: Remove information bar on thumbnails
ia: Remove barra de information sur miniaturas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
ia: Adde a dossier radice

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
ia: Crea nove galleria

en: Export to Imageshack
ia: Exporta a Imageschack

en: Upload
ia: Carga

en: Author
ia: Autor

en: Uploading Failed
ia: Cargamento fallite

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
ia: &Exporta

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

en: Export to &Imageshack...
ia: Exporta a &Imageschack
