kipi-plugins - en to ia translation catalogue (24 entries)

en: Generating KML file...
ia: Generante file KML ...

en: Tracks
ia: Tracias

en: Cannot open file for writing
ia: Il non pote aperir file  pro scriber

en: Track
ia: Tracia

en: Points
ia: Punctos

en: Point
ia: Puncto

en: KML Export
ia: Exporta a KML

[ctx: @action:button]
en: &Export
ia: &Exporta

en: Target Preferences
ia: Preferentias de objectivo

en: Target Type
ia: Typo de Objectivo

en: Filename:
ia: Nomine de file:

en: Sizes
ia: Dimensiones

en: Icon Size:
ia: Dimension de Icone:

en: Image Size:
ia: Grandor de Imagine:

en: GPX Tracks
ia: Tracias GPX

en: GPX file:
ia: File GPX:

en: Time Zone:
ia: Fuso Horari:

en: Track Width:
ia: Largessa de tracia:

en: Track Color:
ia: Color de tracia:

en: Opacity (%):
ia: Opacitate (%):

en: A tool to export to KML
ia: Un instrumento per exportar a KML

en: Developer and maintainer
ia: Disveloppator e mantenitor

en: Maintainer
ia: Mantenitor

en: Export to KML...
ia: Exporta a KML ...
