kipi-plugins - en to ia translation catalogue (22 entries)

en: Error opening input file
ia: Error quando il aperi file de entrata

en: Error opening temporary folder
ia: Error quando il aperi dossier temporari

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
ia: &Exporta

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

en: Email Images...
ia: Invia images via e-posta...

en: Email images
ia: Invia images via e-posta

en: no caption
ia: nulle didascalia

en: no keywords
ia: nulle parolas clave

en: file "%1":
    Original images: %2
ia: file "%1":
    Images original: %2

en: Comments: %1
ia: Commentos: %1

en: Tags: %1
ia: Schedas: %1

en: Rating: %1
ia: Evalutation: %1

en: Email Images Options
ia: Optiones de images de e-posta

[ctx: @action:button]
en: &Send
ia: &Invia

en: Send Images
ia: Invia images

en: Author and Maintainer
ia: Autor e mantenitor

en: Developer
ia: Disveloppator

[ctx: default desktop mail agent]
en: Default
ia: Predefinite

en: Image Properties
ia: Proprietates de image

en: Image size:
ia: Grandor de Imagine:

en: Image format:
ia: Formato de image:

en: Image quality:
ia: Qualitate de imagine:
