kipi-plugins - en to ia translation catalogue (41 entries)

en: Copy to Clipboard
ia: Copia in area de transferentia

en: Close
ia: Claude

en: <i>unavailable</i>
ia: <i>non disponibile</i>

en: <i>Make:</i>
ia: <i>Face:</i>

en: <i>Model:</i>
ia: <i>Modello:</i>

en: <i>Created:</i>
ia: <i>Create:</i>

en: <i>Aperture:</i>
ia: <i>Apertura:</i>

en: <i>Exposure:</i>
ia: <i>Exposition:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
ia: <i>Sensibilitate:</i>

en: Select an Image
ia: Selige un image

en: Login:
ia: Accesso de identification:

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: &Login
ia: &Accesso de identification

en: &Skip
ia: &Salta

en: Title:
ia: Titulo:

[ctx: @action:button]
en: &Start
ia: &Initia

en: Close window
ia: Claude fenestra

en: Cancel
ia: Cancella

en: Handbook
ia: Manual

en: About...
ia: A proposito de...

en: Version: %1
ia: Version:%1

en: About %1
ia: A proposito de %1

en: Browse...
ia: Il Naviga ...

en: Thumbnail
ia: Miniatura

en: File Name
ia: Nomine de file

en: User1
ia: Usator1

en: User2
ia: Usator2

en: User3
ia: Usator3

en: User4
ia: Usator4

en: User5
ia: Usator5

en: User6
ia: Usator6

en: All Files (*)
ia: Omne files (*)

en: Account
ia: Conto

en: Options
ia: Optiones

[ctx: account settings]
en: Name:
ia: Nomine:

en: Change Account
ia: Cambia conto

en: New Album
ia: Nove Album

en: Create new %1 folder
ia: Crea nove dossier %1

[ctx: album list]
en: Reload
ia: Recarga

en: Original Size
ia: Grandor original

en: JPEG Quality:
ia: Qualitate JPEG:
