KDE 4 Applications - en to id translation catalogue (31 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
id: &Ekspor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
id: Bilah Alat Utama

en: Visibility
id: Keterlihatan

en: Set the visibility of the album
id: Set keterlihatan albumnya

en: Public
id: Publik

en: Export to &Rajce.net...
id: Ekspor ke &Rajce.net...

en: Not logged in
id: Belum masuk login

en: Unknown error
id: Galat tak diketahui

en: Invalid command
id: Perintah tidak absah

en: Invalid login name or password
id: Nama atau kata-sandi login tidak absah

en: Session expired
id: Sesi kedaluwarsa

en: Unknown album
id: Album tak diketahui

en: Failed to open album
id: Gagal membuka album

en: The album name cannot be empty
id: Nama album tidak boleh kosong

en: Failed to create album
id: Gagal menciptakan album

en: Album does not exist
id: Album tidak ada

en: File upload failed
id: Gagal unggah file

en: Unsupported file extension
id: Ekstensi file tak didukung

en: Logging in %v%
id: Masuk login %v%

en: Logging out %v%
id: Keluar logout %v%

en: Loading albums %v%
id: Memuat album %v%

en: Creating album %v%
id: Membuat album %v%

en: Opening album %v%
id: Membuka album %v%

en: Closing album %v%
id: Menutup album %v%

en: Adding photos %v%
id: Menambah foto %v%

en: Export to Rajce.net
id: Ekspor ke Rajce.net

en: Start Upload
id: Mulai Unggah

en: Start upload to Rajce.net
id: Mulai unggah ke Rajce.net

en: Rajce.net Export
id: Rajce.net Ekspor

en: A tool to export image collections to Rajce.net.
id: Sebuah alat untuk ekspor koleksi citra ke Rajce.net.

en: Author
id: Penulis
