kipi-plugins - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Authenticating the user
is: Aukenni notandann

en: Getting galleries from server
is: Næ í myndasöfn frá þjóni

en: Successfully retrieved galleries
is: Náði öllum myndasöfnum

en: Make private
is: Gera að einka

en: Tags (optional):
is: Merki (valfrjálst):

en: Remove information bar on thumbnails
is: Fjarlægja upplýsingastiku af smámyndum

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
is: Bæta í grunnmöppu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
is: Búa til nýtt myndasafn

en: Export to Imageshack
is: Flytja út á Imageshack

en: Upload
is: Senda inn

en: Start upload to Imageshack web service
is: Hefja sendingu á Imageshack vefþjónustu

en: Imageshack Export
is: ImageShack útflutningur

en: A tool to export images to Imageshack web service.
is: Verkfæri til að senda myndir á Imageshack-vefþjónustu.

en: Author
is: Höfundur

en: Image Shack Export
is: Image Shack útflutningur

en: Authenticating...
is: Auðkenni...

en: Login failed: %1
is: Innskráning mistókst: %1

en: Failed to get galleries list: %1
is: Það tókst ekki að sækja listann yfir söfn: %1

en: Uploading Failed
is: Innsending mistókst

en: Failed to upload photo into Imageshack: %1
    Do you want to continue?
is: Mistókst að senda mynd inn til Imageshack: %1
    Viltu halda áfram?

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
is: &Flytja út

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
is: Aðalverkfærastika

en: Export to &Imageshack...
is: Flytja út á &Imageshack...
