kipi-plugins - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Could not authorize
is: Gat ekki auðkennt

en: Could not open file
is: Gat ekki opnað skrá

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Submission title
is: Titill innsendingar

en: Submission description
is: Lýsing á innsendingu

en: Imgur URL
is: Vefslóð Imgur

en: Imgur Delete URL
is: Imgur eyðingaslóð

en: Logged in as:
is: Skráð inn sem:

en: Forget
is: Gleyma

en: Upload Anonymously
is: Senda inn nafnlaust

en: Export to imgur.com
is: Flytja út á Imgur.com

en: Upload
is: Senda inn

en: Start upload to Imgur
is: Hefja sendingu á Imgur

en: Imgur Export
is: Imgur útflutningur

en: A tool to export images to Imgur web service
is: Verkfæri til að senda myndir á Imgur vefþjónustu

en: Author
is: Höfundur

en: Developer
is: Forritari

en: <Not logged in>
is: <Ekki skráð inn>

en: Authorization Failed
is: Auðkenning brást

en: Failed to log into Imgur: %1
is: Mistókst að skrá inn á Imgur: %1

en: Uploading Failed
is: Innsending mistókst

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
is: Mistókst að senda mynd á Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
is: Mistókst að senda mynd inn á Imgur: %1
    Viltu halda áfram?

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
is: &Flytja út

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
is: Aðalverkfærastika

en: Export to &Imgur...
is: Flytja út á &Imgur..
