kipiplugin_facebook - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
ja: 作成するアルバムのプライバシーに関する設定 (必須)

en: Only Friends
ja: 友達だけ

en: Friends of Friends
ja: 友達の友達

en: My Networks and Friends
ja: 自分のネットワークと友達

en: Everyone
ja: 制限なし

en: Validate previous session...
ja: 前回のセッションの有効性を確認...

en: Facebook Application Authorization
ja: Facebook アプリケーションへの権限付与

en: Canceled by user.
ja: ユーザによってキャンセルされました。

en: The service is not available at this time.
ja: サービスは現在利用できません。

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
ja: セッションキーが無効か、セッションが期限切れになりました。ログインし直してください。

en: Invalid album ID.
ja: アルバム ID が無効です。

en: Album is full.
ja: アルバムがいっぱいです。

en: Missing or invalid file.
ja: ファイルが不足しているか無効です。

en: Too many unapproved photos pending.
ja: 承認待ちの写真が多すぎます。

en: Export to Facebook Web Service
ja: Facebook ウェブサービスにエクスポート

en: Start Upload
ja: アップロードを開始

en: Start upload to Facebook web service
ja: Facebook ウェブサービスへのアップロードを開始

en: Author and maintainer
ja: 作者およびメンテナ

en: Facebook Call Failed: %1
ja: Facebook の呼び出しに失敗しました: %1

en: Cannot open file
ja: ファイルを開けません

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
ja: 写真を Facebook にアップロードできませんでした: %1
    続けますか？

en: Facebook Call Failed: %1
ja: Facebook の呼び出しに失敗しました: %1

en: Export to &Facebook...
ja: Facebook にエクスポート(&F)...
