kipiplugin_flickrexport - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Enter extra tags, separated by commas.
ja: 追加のタグをスペースで区切って入力します。

en: No photo specified
ja: 写真が指定されていません

en: General upload failure
ja: アップロード失敗

en: Filesize was zero
ja: ファイルサイズがゼロでした

en: Filetype was not recognized
ja: ファイルの種類が認識されませんでした

en: User exceeded upload limit
ja: ユーザのアップロード制限を超えました

en: Invalid signature
ja: 無効な署名

en: Missing signature
ja: 署名がありません

en: Login Failed / Invalid auth token
ja: ログイン失敗 / 無効な認証トークン

en: Invalid API Key
ja: 無効な API キー

en: Service currently unavailable
ja: サービスは現在利用できません

en: Invalid Frob
ja: 無効な Frob

en: Format "xxx" not found
ja: フォーマット “xxx” が見つかりません

en: Method "xxx" not found
ja: 方法 “xxx” が見つかりません

en: Invalid SOAP envelope
ja: 無効な SOAP エンベロープ

en: Invalid XML-RPC Method Call
ja: 無効な XML-RPC メソッドコール

en: Unknown error
ja: 未知のエラー

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
ja: エラーが発生しました: %1
    これより先へ進めません。

en: PhotoSet creation failed:
ja: フォトセットの作成に失敗しました:

en: Failed to fetch list of photo sets.
ja: フォトセットの一覧の取得に失敗

en: Failed to upload photo
ja: 写真のアップロードに失敗

en: Failed to query photo information
ja: 写真情報のクエリに失敗

[ctx: photo permissions]
en: Public
ja: 全体に公開

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
ja: あなたの Flickr アカウントにアップロードする画像の一覧です。

en: Extra tags
ja: 追加のタグ

en: Content type
ja: コンテンツの種類

[ctx: photo content type]
en: Photo
ja: 写真

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
ja: スクリーンショット

[ctx: photo content type]
en: Other
ja: その他

en: Tag options
ja: タグのオプション

en: Use Host Application Tags
ja: ホストアプリケーションのタグを使う

en: Added Tags:
ja: 追加されたタグ:

en: Enter new tags here, separated by commas.
ja: 新しいタグをスペースで区切って入力します。

en: Publication Options
ja: 公開オプション

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
ja: 公開 (すべての人に見せる)

en: Visible to Family
ja: 家族に見せる

en: Visible to Friends
ja: 友達に見せる

en: <b><h2><a href='http://www.23hq.com'><font color="#7CD164">23</font></a> Export</h2></b>
ja: <b><h2><a href='http://www.23hq.com'><font color="#7CD164">23</font></a> エクスポート</h2></b>

en: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
ja: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> エクスポート</h2></b>

en: Export to %1 Web Service
ja: %1 ウェブサービスにエクスポート

en: Start Uploading
ja: アップロード開始

en: Author and maintainer
ja: 作者およびメンテナ

en: Developer
ja: 開発者

en: Flickr Export
ja: Flickr エクスポート

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
ja: %1 に写真をアップロードできませんでした。%2
    続けますか？

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
ja: エクスポート(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ja: メインツールバー

en: Export to Flick&r...
ja: Flickr にエクスポート(&R)...
