kipiplugins - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
ja: <p>現在の処理の状態です。</p>

en: <i>unavailable</i>
ja: 情報なし

en: <i>Make:</i>
ja: メーカー:

en: <i>Model:</i>
ja: モデル:

en: <i>Created:</i>
ja: 作成日:

en: <i>Aperture:</i>
ja: 絞り:

en: <i>Focal:</i>
ja: 焦点距離:

en: <i>Exposure:</i>
ja: 露出:

en: <i>Sensitivity:</i>
ja: 感度:

en: 
    %1|Camera RAW files
ja: 
    %1|カメラの RAW ファイル

en: Select an Image
ja: 画像を選択

en: Select Images
ja: 画像を選択

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: File Name
ja: ファイル名

en: User1
ja: ユーザ 1

en: User2
ja: ユーザ 2

en: User3
ja: ユーザ 3

en: User4
ja: ユーザ 4

en: User5
ja: ユーザ 5

en: User6
ja: ユーザ 6
