kipi-plugins - en to ka translation catalogue (55 entries)

en: Generating KML file...
ka: KML ფაილის გენერაცია...

en: Could not read image '%1'
ka: გამოსახულების "%1" წაკითხვის შეცდომა

en: Format of image '%1' is unknown
ka: სურათის ფორმატი %1 უცნობია

en: Error loading image '%1'
ka: შეცდომა სურათის ჩატვირთვისას: %1

en: Could not save image '%1' to '%2'
ka: %1 გამოსახულების %2-ში ჩაწერის შეცდომა

en: Creation of placemark '%1'
ka: მდებარეობის ნიშნის შექმნის შეცდომა %1

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
ka: სურათისთვის (%1) მინიატურის %2-ში შენახვის შეცდომა

en: No GPX file chosen.
ka: GPX ფაილი არჩეული არაა.

en: Cannot parse %1 GPX file.
ka: %1 GPX ფაილის დამუშავების შეცდომა.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
ka: %1 GPX ფაილს გამოყენებადი თარიღი-დროის ტრეკი არ გააჩნია.

en: Tracks
ka: აუდიობილიკები

en: No position data for '%1'
ka: %1-ის მდებარეობის მონაცემების გარეშე

en: Missing position
ka: აკლია მდებარეობა

en: No position data for 1 picture | No position data for %1 pictures
ka[0]: მდებარეობის მონაცემები აკლია 1 სურათს
ka[1]: მდებარეობის მონაცემები აკლია %1 სურათს

en: Cannot open file for writing
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია

en: Move to final directory
ka: საბოლოო საქაღალდეში გადატანა

en: Cannot move data to destination directory
ka: მონაცემების საბოლოო საქაღალდეში გადატანის შეცდომა

en: Track
ka: ტრეკი

en: Points
ka: წერტილები

en: Point
ka: წერტილი

en: KML Export
ka: KML -ის გატანა

[ctx: @action:button]
en: &Export
ka: &გატანა

en: Target Preferences
ka: სამიზნის მორგება

en: Target Type
ka: სამიზნის ტიპი

en: &Local or web target used by GoogleEarth
ka: GoogleEarth-ის მიერ გამოყენებული &ლოკალური ან ვებ სამიზნე

en: Web target used by GoogleMaps
ka: GoogleEarth-ის მიერ გამოყენებული ვებ სამიზნე

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
ka: GoogleMaps-ის გამოყენებისას ყველა გამოსახულება სრული ბმული უნდა ჰქონდეს, ხატულები მართკუთხედია და ბილიკის დახაზვისას მხოლოდ ერთი ტრეკი გამოიყენება.

en: Picture Altitude:
ka: სურათის სიმაღლე:

en: clamp to ground
ka: მიწაზე დამაგრება

en: relative to ground
ka: მიწასთან შეფარდებით

en: absolute
ka: აბსოლუტური

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl>
ka: <p>მიუთითებს, როგორ ხდება სურათების ჩვენება <dl><dt>მიწაზე დამაგრებული (ნაგულისხმები)</dt><dd>ნიშნავს, რომ მოხდება სიმაღლის სპეციფიკაცის იგნორირება</dd><dt>მიწიდან შედარებით</dt><dd>დააყენებს ელემენტს მითითებული მდებარეობაზე მიწის რეალური სიმაღლიდან.</dd><dt>აბსოლუტური</dt><dd>დააყენებს სიმაღლის კოორდინატებს იმის მიუხედავად, რა სიმაღლეზეა ზღვის დონიდან მიწა მოცემული ელემენტის ქვეშ.</dd></dl>

en: Destination Directory:
ka: სამიზნე საქაღალდე:

en: Select a directory in which to save the kml file and pictures
ka: KML ფაილისა და სურათების შესანახი საქაღალდის არჩევა

en: Destination Path:
ka: სამიზნის ბილიკი:

en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

en: Sizes
ka: ზომები

en: Icon Size:
ka: ხატულების ზომა:

en: Image Size:
ka: გამოსახულების ზომა:

en: GPX Tracks
ka: GPX ტრეკები

en: Draw GPX Track
ka: GPX ტრეკის დახატვა

en: GPX file:
ka: GPX ფაილი:

en: %1|GPS Exchange Format
ka: %1|GPS -ის მიმოცვლის ფორმატი

en: Select GPX File to Load
ka: აირჩეთ ჩასატვირთი GPX ფაილი

en: Time Zone:
ka: დროის სარტყელი:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
ka: დააყენებს კამერის დროის სარტყელს სურათების გადაღების დროს. ასე რომ GPS-ის დრის შტამპი ლოკალურ დროს შეგეძლებათ, დაამთხვიოთ

en: Track Width:
ka: ტრეკის სიგანე:

en: Track Color:
ka: ტრეკის ფერი:

en: Opacity (%):
ka: გაუმჭვირვალობა(%):

en: Track Altitude:
ka: ტრეკის სიმაღლე:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl>
ka: <p>მიუთითებს, როგორ ხდება წერტილების ჩვენება <dl><dt>მიწაზე დამაგრებული (ნაგულისხმები)</dt><dd>ნიშნავს, რომ მოხდება სიმაღლის სპეციფიკაცის იგნორირება</dd><dt>მიწიდან შედარებით</dt><dd>დააყენებს ელემენტს მითითებული მდებარეობაზე მიწის რეალური სიმაღლიდან.</dd><dt>აბსოლუტური</dt><dd>დააყენებს სიმაღლის კოორდინატებს იმის მიუხედავად, რა სიმაღლეზეა ზღვის დონიდან მიწა მოცემული ელემენტის ქვეშ.</dd></dl>

en: A tool to export to KML
ka: KML -ის გატანის ხელსაწყო

en: Developer and maintainer
ka: პროგრამისტი და წამყვანი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Export to KML...
ka: KML -ის გატანა...
