kipi-plugins - en to ka translation catalogue (101 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
ka: &გამოსახულება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Print images
ka: ნახატების ბეჭდვა

en: Print Assistant...
ka: ბეჭდვის დამხმარე...

en: Print Images
ka: გამოსახულებების დაბეჭდვა

en: Please select one or more photos to print.
ka: დასაბეჭდად აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფოტო.

en: Print Assistant
ka: ბეჭდვის დამხმარე

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
ka: დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ წვდომის უფლებები გაგაჩნიათ და თავიდან სცადეთ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
ka: სურათები არ ამოიჭრება, უბრალოდ გადიდდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
ka: არ ამოჭრა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
ka: სურათის მარცხნივ შებრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
ka: &მარცხნივ შებრუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
ka: გამოსახულების მარჯვნივ შებრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
ka: მარჯვნივ &შებრუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
ka: წინა ფოტო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
ka: << &წინა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
ka: შემდეგი ფოტო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
ka: &შემდეგი >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
ka: სურათი 0 0-დან

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIPIPrintImagesPlugin::CropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all of the photos.
ka: სურათების ამოსაჭრელად ეს ოთხკუთხედი გადაათრიეთ ზედ ისე, რომ თქვენთვის სასურველი ადგილი შიგნით მოხვდეს.  
    შეგიძლიათ თითოეული სურათი სხვადასხვანაირად ამოჭრათ ან, ყველა სურათზე ნაგულისხმებად ამოსაჭრელად, 
    უბრალოდ დააწკაპუნეთ ღილაკზე 'შემდეგი'.
    ჩართეთ 'არ ამოჭრა', რომ ყველა სურათის ამოჭრა თავიდან აიცილოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Save As
ka: შენახვა როგორც

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLayout)
en: Custom layout
ka: ხელით განლაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid
ka: ფოტოს ბადე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible
ka: რაც შეიძლება, მეტის ჩატევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Photos per page
ka: გვერდზე გამოსახულებების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
ka: სტრიქონები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
ka: სვეტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
ka: ფოტოს ზომა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: cm
ka: სმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: mm
ka: მმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
ka: დუიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate)
en: Auto rotate
ka: ავტომატური მობრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: Done
ka: დასრულებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
ka: ფოტოები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
ka: ფურცლები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
ka: ცარიელი სლოტები:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to PDF
ka: PDF-ში დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to JPG
ka: JPG-ში დაბეჭვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to gimp
ka: Gimp-ში დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
ka: გვერდის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
ka: ესკიზი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
ka: შემდეგი გვერდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Captions:
ka: წარწერები:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: No captions
ka: წარწერების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Image file names
ka: სურათის ფაილის სახელები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Exif date-time
ka: Exif-ის დრო და თარიღი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
ka: კომენტარები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
ka: თავისუფალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: %f  filename, %t exposure time, %c comment, %i ISO, %d date-time, %r resolution, %a aperture, %l focal length, \n newline
ka: %f  ფაილის სახელი, %t ექსპოზიციის დრო, %c კომენტარი, %I ISO, %d თარიღი-დრო, %r გაფართოება, %a აპერტურა, %l ფოკალური სიგრძე, \n ხაზის გადატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sameCaption)
en: same to all
ka: იგივე ყველას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSaveSettings) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_setDefault)
en: Use as default
ka: ნაგულისხმებად გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Family:
ka: ოჯახი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
ka: ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Size:
ka: ზომა:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
ka: გამოსახულების პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupImage)
en: Position
ka: თანამდებობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
ka: მასშტაბირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
ka: &გადიდების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
ka: &სურათის გვერდში ჩატევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
ka: პატარა გამოსახულებების გადიდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
ka: &გადიდება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
ka: მილიმეტრი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
ka: სანტიმეტრი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
ka: დუიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
ka: ფარდობის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSaveSettings)
en: Use these scaling options as default.
ka: გადიდების ამ პარამეტრების ნაგულისხმევად გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Photos per page:
ka: სურათი გვერდზე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Multiple pages:
ka: ბევრი გვერდი:

en: Choose your grid size
ka: აირჩიეთ ბადის ზომა

en: Number of rows
ka: მწკრივების რიცხვი

en: Insert number of rows
ka: ჩაწერეთ მწკრივების რიცხვი

en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

en: Insert number of columns
ka: ჩაწერეთ სვეტების რაოდენობა

en: Choose to have a custom photo size album
ka: აირჩიეთ ალბომში სურათების რაოდენობის მისათითებლად

en: Photo height
ka: სურათის სიმაღლე

en: Insert photo height
ka: ჩაწერეთ სურათის სიმაღლე

en: Photo width
ka: სურათის სიგანე

en: Insert photo width
ka: ჩაწერეთ სურათის სიგანე

en: Auto rotate photo
ka: სურათის ავტომატური მობრუნება

en: Kipi-plugins image printing
ka: Kipi-plugins სურათის დაბეჭდვა

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Select page layout
ka: აირჩიეთ გვერდის განლაგება

en: Crop photos
ka: სურათების ამოჭრა

en: Custom
ka: სხვა

en: Print assistant
ka: ბეჭდვის დამხმარე

en: A tool to print images
ka: სურათების ბეჭდვის პროგრამა

en: Author
ka: ავტორი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Contributor
ka: მოხალისე

en: Unsupported Paper Size
ka: ქაღალდის მხარდაუჭერელი ზომა

en: Photo %1 of %2
ka: სურათი %1 %2-დან

en: Page %1 of %2
ka: გვერდი %1 %2-დან

en: Add again
ka: თავიდან დამატება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Output Path
ka: გამოტანის ბილიკი

en: Overwrite File
ka: ფაილის ჩანაცვლება

en: The following file will be overwritten. Are you sure you want to overwrite it?
ka: ფაილი უკვე არსებობს. შევცვალო?

en: Could not save file, please check your output entry.
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა. შეამოწმეთ გამოტანის ჩანაწერი.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
ka: GIMP-ის დროებითი ფაილების წაშლის შეცდომა.

en: There was an error launching the GIMP. Please make sure it is properly installed.
ka: შეცდომა GIMP-ის გაშვებისას. დარწმუნდით, რომ სწორად აყენია.

en: Empty output path.
ka: გამოტანის ბილიკი ცარიელია.
