kipi-plugins - en to ka translation catalogue (63 entries)

en: Error opening input file
ka: შეცდომა ფაილის გახსნისას

en: Error opening temporary folder
ka: დროებითი საქაღალდის გახსნის შეცდომა

en: Cannot resize image. Aborting.
ka: გამოსახულების ზომის შეცვლის შეცდომა. მუშაობის დასასრული.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
ka: ზომაშეცვლილი გამოსახულების შენახვის (JPEG) შეცდომა. მუშაობის დასასრული.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
ka: ზომაშეცვლილი გამოსახულების შენახვის (PNG) შეცდომა. მუშაობის დასასრული.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
ka: გატანა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Email Images...
ka: სურათების ელფოსტით გაგზავნა...

en: Email images
ka: სურათების ელფოსტით გაგზავნა

en: Operation canceled by user
ka: ოეპრაცია გაუქმებულია მომხმარებლის მიერ

en: Resizing %1
ka: %1-ის ზომის შეცვლა

en: %1 resized successfully
ka: %1-ის ზომა წარმატებით შეიცვალა

en: Failed to resize %1: %2
ka: %1-ის ზომის შეცვლის შეცდომა: %2

en: There are no files to send
ka: გასაგზავნი ფალების გარეშე

en: Build images properties file
ka: სურათების თვისებების ფაილის აგება

en: no caption
ka: წარწერის გარეშე

en: no keywords
ka: საკვანძო სიტყვების გარეშე

en: file "%1":
    Original images: %2
ka: ფაილი "%1":
    პირველადი სურათები: %2

en: Comments: %1
ka: კომენტარები: %1

en: Tags: %1
ka: ჭდეები: %1

en: Rating: %1
ka: შეფასება: %1

en: Image properties file cannot be opened
ka: სურათის თვისებების ფაილის გახნის შეცდომა

en: Image properties file done
ka: სურათის თვისებების ფაილი დასრულდა

en: Processing Failed
ka: დამუშავების შეცდომა

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
ka: ზოგიერთი სურათის ზომის შეცვლა შეუძლებელია.
    გნებავთ მივაბა ზომის შეცვლის გარეშე?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
ka: ფაილი %1 გასაგზავნად ძალიან დიდია. შეამცირეთ მისი ზომა ან შეცვალეთ პარამეტრები

en: Starting default desktop email program...
ka: ნაგულისხმები ელფოსტის პროგრამის გაშვება...

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
ka: %1 პროგრამის გაშვების შეცდომა. შეამოწმეთ თქვენი სისეტმა.

en: Starting "%1" program...
ka: %1-ის გაშვება…

en: After having sent your images by email...
ka: სურათების ელფოსტით გაგზავნის შემდეგ...

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
ka: დროებითი ფაილების წასაშლელად დააჭირეთ ღილაკს "დახურვა

en: Email Images Options
ka: სურათების ელფოსტით გაგზავნის მორგება

[ctx: @action:button]
en: &Send
ka: გააგზავნე

en: Send Images
ka: სურათების გაგზავნა

en: A tool to e-mail items
ka: ელფოსტაზე გაგზავნის პროგრამა

en: Author and Maintainer
ka: ავტორი და მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Mail program:
ka: ელფოსტის პროგრამა:

[ctx: default desktop mail agent]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Select your preferred external email program here. <b>Default</b> is the current email program set in desktop system settings.
ka: აირჩიეთ თქვენი რჩეული გარე ელფოსტის პროგრამა. <b>ნაგულისხმებად</b>სამუშაო მაგიდის სისტემის პარამეტრებში არჩეული ელფოსტის პროგრამა გამოიყენება.

en: Attach a file with image properties from %1
ka: ფაილის მიმაგრება თვისებების ფაილიდან %1

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
ka: თუ ამ პარამეტრს ჩართავთ, %1-ის მიერ დაყენებული თვისებები, რეიტინგი და ჭდეები მიმაგრებული ფაილის სახით დაემატებათ.

en:  MB
ka:  მბ

en: Maximum email size limit:
ka: ელფოსტის ზომის მაქსიმალური ზღვარი:

en: Adjust image properties
ka: გამოსახულების ზომების დაყენება

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
ka: თუ ამას ჩართავთ, ყველა სურათს, რომელსაც გააგზავნით, ზომა შეეცვლება და თავიდან შეიკუმშება.

en: Image Properties
ka: გამოსახულების თვისებები

en: Very Small (320 pixels)
ka: ძალიან პატარა (320 პიქსელი)

en: Small (640 pixels)
ka: პატარა (640 პიქსელი)

en: Medium (800 pixels)
ka: საშუალო (800 პიქსელი)

en: Big (1024 pixels)
ka: დიდი (1024 პიქსელი)

en: Very Big (1280 pixels)
ka: ძალიან დიდი (1280 პიქსელი)

en: Large - for printing (1600 pixels)
ka: უზარმაზარი - დასაბეჭდად(1600 პიქსელი)

en: Full HD (1920 pixels)
ka: Full HD (1920 პიქსელი)

en: Ultra HD (3840 pixels)
ka: Ultra HD (3840 პიქსელი)

en: <p>Select the size of the images that are to be sent:</p><p><b>%1</b>: use this if you have a very slow Internet connection or the target mailbox size is very limited.</p><p><b>%2</b>: use this if you have a slow Internet connection and the target mailbox size is limited.</p><p><b>%3</b>: this is the default value for medium Internet connection speed and target mailbox size.</p><p><b>%4</b>: use this if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%5</b>: use this if you have no size or speed restrictions.</p><p><b>%6</b>: use this only for printing purposes.</p><p><b>%7</b>: use this for optimal viewing on Full HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%8</b>: use this for optimal viewing on Ultra HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p>
ka: <p>აირჩიეთ სურათების ზომა, რომლებიც უნდა გაიგზავნოს:</p><p><b>%1</b>: გამოიყენეთ ეს, თუ თქვენ გაქვთ ძალიან ნელი ინტერნეტ კავშირი ან სამიზნე საფოსტო ყუთის ზომა ძალიან შეზღუდულია.</p><p><b>%2</b>: გამოიყენეთ ეს, თუ თქვენ გაქვთ ნელი ინტერნეტ კავშირი და მიზნობრივი საფოსტო ყუთის ზომა შეზღუდულია.</p><p><b>%3</b>: ეს არის ნაგულისხმევი ღირებულება ინტერნეტ კავშირის საშუალო სიჩქარისა და მიზნობრივი საფოსტო ყუთის ზომისთვის.</p><p><b>%4</b>: გამოიყენეთ ეს, თუ თქვენ გაქვთ მაღალსიჩქარიანი ინტერნეტ კავშირი და მიზნობრივი საფოსტო ყუთის ზომა შეზღუდული არ არის.</p><p><b>%5</b>: გამოიყენეთ ეს, თუ არ გაქვთ ზომა ან სიჩქარის შეზღუდვა.</p><p><b>%6</b>: გამოიყენეთ ეს მხოლოდ ბეჭდვის მიზნით.</p><p><b>%7</b>: გამოიყენეთ ეს სრული HD მონიტორებზე ოპტიმალური ნახვისთვის. მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ თქვენ გაქვთ მაღალსიჩქარიანი ინტერნეტ კავშირი და სამიზნე საფოსტო ყუთის ზომა არ არის შეზღუდული.</p><p><b>%8</b>: გამოიყენეთ ეს ულტრა HD მონიტორებზე ოპტიმალური სანახავად. მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ თქვენ გაქვთ მაღალსიჩქარიანი ინტერნეტ კავშირი და სამიზნე საფოსტო ყუთის ზომა არ არის შეზღუდული.</p>

en: Image size:
ka: Სურათის ზომა:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
ka: <p>არჩიეთ გასაგზავნი ფაილების ფორმატი.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
ka: <p><b>JPEG</b>: ერთობლივი ფოტოგრაფიული ექსპერტების ჯგუფის ფაილის ფორმატი არის ვებ ფაილის კარგი ფორმატი, მაგრამ ის იყენებს დაკარგვის შეკუმშვას.</p><p><b>PNG</b>: პორტატული ქსელის გრაფიკული ფორმატი არის ფაილური ფორმატი უპასო, პორტატული, კარგად შეკუმშული შენახვისთვის raster სურათები. PNG უზრუნველყოფს პატენტის გარეშე ჩანაცვლებას GIF– სთვის და ასევე შეუძლია შეცვალოს TIFF– ის მრავალი საერთო გამოყენება. PNG შექმნილია იმისთვის, რომ კარგად იმუშაოს ონლაინ ნახვის პროგრამებში, როგორიცაა World Wide Web, ასე რომ, ის სრულად იტრივდება პროგრესული ჩვენების ვარიანტით. ასევე, PNG- ს შეუძლია შეინახოს გამა და ქრომატიულობის მონაცემები ჰეტეროგენულ პლატფორმებზე გაუმჯობესებული ფერის შესატყვისი.</p>

en: Image format:
ka: გამოსახულების ფორმატი:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
ka: <p>გასაგზავნი ფაილების JPEG შეკუმშვის ახალი მნიშვნელობა:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
ka: <p><b>1</b>: საუკეთესო შეკუმშვა<br/><b>25</b>: კარგი შეკუმშვა<br/><b>50</b>: საშუალო შეკუმშვა<br/><b>75</b>: დაბალი შეკუმშვა (ნაგულისხმები)<br/><b>100</b>: შეკუმშვის გარეშე</p>

en: Image quality:
ka: გამოსახულების ხარისხი:
