kipi-plugins - en to ka translation catalogue (87 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
ka: <p>დამუშავების მიმდინარე მდგომარეობა.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
ka: <p>მრავალი რამის ერთდროული დამუშავების მიმდინარეობა, პროცენტებში.</p>

en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Close
ka: დახურვა

en: <i>unavailable</i>
ka: <i>ხელმიუწვდომელია</i>

en: <i>Make:</i>
ka: <i>მწარმოებელი:</i>

en: <i>Model:</i>
ka: <i>მოდელი:</i>

en: <i>Created:</i>
ka: <i>შექმნის თარიღი</i>

en: <i>Aperture:</i>
ka: <i>დიაფრაგმა:</i>

en: <i>Focal:</i>
ka: <i>ფოკალი:</i>

en: <i>Exposure:</i>
ka: <i>ექსპოზიცია:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
ka: <i>მგრძნობიარობა:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
ka: 
    %1|კამერის დაუმუშავებელი სურათები

en: Select an Image
ka: მონიშნეთ გამოსახულება

en: Select Images
ka: აირჩიეთ სურათები

en: Login:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: &Login
ka: &შესვლა

en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

[ctx: @title:window]
en: Error
ka: შეცდომა

en: Password cannot be empty.
ka: პაროლი ცარიელი არ შეიძლება იყოს.

en: Album
ka: ალბომი

en: Title:
ka: სათაური;

en: Time Stamp:
ka: დროის შტამპი:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: These are basic settings for the new %1 album.
ka: ეს ახალი %1-ის ალბომის საბაზისო პარამეტრებია.

en: Title of the album that will be created (required).
ka: SmugMug -ის ახალი ალბომის სახელი (აუცილებელია).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
ka: ახლად შექმნილი ალბომის თარიღი და დრო (არასავალდებულო).

en: Description of the album that will be created (optional).
ka: SmugMug -ის ახალი ალბომის აღწერა (არასავალდებულოა).

en: Location of the album that will be created (optional).
ka: შესაქმნელი ალბომის მდებარეობა (არასავალდებულო).

[ctx: @action:button]
en: &Start
ka: &გაშვება

en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel current operation
ka: მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება

en: Handbook
ka: სახელმძღვანელო

en: About...
ka: შესახებ...

en: Version: %1
ka: ვერსია: %1

en: About %1
ka: %1-ის შესახებ

en: Browse...
ka: მოძებნა...

en: Thumbnail
ka: მინიატურა

en: File Name
ka: ფაილის სახელი

en: User1
ka: მომხმარებელი1

en: User2
ka: მომხმარებელი2

en: User3
ka: მომხმარებელი3

en: User4
ka: მომხმარებელი4

en: User5
ka: მომხმარებელი5

en: User6
ka: მომხმარებელი6

en: Add new images to the list
ka: სიაში ახალ სურათების დამატება

en: Remove selected images from the list
ka: მონიშნული სურათების სიიდან წაშლა

en: Move current selected image up in the list
ka: მონიშნული სურათების სიაში მაღლა აწევა

en: Move current selected image down in the list
ka: მონიშნული სურათების სიაში დაბლა დაწევა

en: Clear the list.
ka: სიის გასუფთავება.

en: Load a saved list.
ka: შენახული სიის ჩატვირთვა.

en: Save the list.
ka: სიის შენახვა.

en: Select the image file list to load
ka: აირჩიეთ ჩასატვირთი სურათების სია

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Select the image file list to save
ka: აირჩიეთ შესანახი ფაილების სია

en: Output file format:
ka: გამოტანის ფაილის ფორმატი:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
ka: <p>დააყენეთ გამომავალი ფაილის ფორმატი აქ გამოსაყენებლად:</p><p><b>JPEG</b>: გამოამუშავეთ დამუშავებული სურათი JPEG ფორმატში. ეს ფორმატი მისცემს მცირე ზომის ფაილებს.</p><p><b>გაფრთხილება: დესტრუქციული შეკუმშვის ალგორითმის გამო, JPEG არის დაკარგვის ხარისხის ფორმატი.</b></p><p><b>TIFF</b>: გამოამუშავეთ დამუშავებული სურათი TIFF ფორმატში. ეს ქმნის დიდ ფაილებს, ხარისხის დაკარგვის გარეშე. სურათი შეკუმშულია.</p><p><b>PNG</b>: გამოამუშავეთ დამუშავებული სურათი PNG ფორმატში. ეს ქმნის დიდ ფაილებს, ხარისხის დაკარგვის გარეშე. სურათი შეკუმშულია.</p><p><b>PPM</b>: გამოამუშავეთ დამუშავებული სურათი PPM ფორმატში. ეს ქმნის ყველაზე დიდ ფაილებს, ხარისხის დაკარგვის გარეშე. სურათი არ არის შეკუმშული.</p>

en: If Target File Exists:
ka: თუ სამიზნე ფაილი უკვე არსებობს:

en: Overwrite automatically
ka: ავტომატურად გადაწერა

en: Open rename-file dialog
ka: სახელს გადარქმევის ფანჯრის გახსნა

en: Account
ka: ანგარიში

en: Max Dimension
ka: მაქსიმალური ზომა

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Options
ka: პარამეტრები

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
ka: ეს სურათების სიაა, რომელიც %1-ის თქვენს ანგარიშზე აიტვირთება.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
ka: ეს დაწკაპუნებადი ბმულია, %1-ის ბრაუზერში გასახსნელად.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
ka: ეს %1-ის ანგარიშია, რომლითაც ამჟამად შესული ბრძანდებით.

[ctx: account settings]
en: Name:
ka: სახელი:

en: Change Account
ka: ანგარიშის შეცვლა

en: Change %1 account for transfer
ka: გადასაცემად %1-ის ანგარიშის შეცვლა

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
ka: ეს %1-ის საქაღალდეა, საიდანაც/სადაც მონიშნული სურათები აიტვირთება/გადმოიწერება.

en: Album:
ka: ალბომი:

en: New Album
ka: ახალი ალბომი

en: Create new %1 folder
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა %1

[ctx: album list]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload album list
ka: ალბომების სიის თავიდან ჩატვირთვა

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
ka: ეს სურათების მაქსიმალური ზომებია. ამ ზომებზე დიდი სურათები დაპატარავდება.

en: Original Size
ka: საწყისი ზომა

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
ka: ეს მდებარეობაა, სადაც %1-დან სურათების გადმოწერა მოხდება.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
ka: ეს ის პარამეტრებია, რომლებიც ატვირთვამდე სურათებზე გადატარდება.

en: Upload original image file
ka: საწყისი Სურათის ატვირთვა

en: Resize photos before uploading
ka: ატვირთვამდე სურათების ზომის შეცვლა

en: Maximum Dimension:
ka: მაქსიმალური განზომილებები:

en: JPEG Quality:
ka: JPEG ხარისხი:
