kipiplugin_printimages - en to mai translation catalogue (15 entries)

en: Print images
mai: छवि छापू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
mai: पछिला फोटो

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
mai: अगिला फोटो

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
mai: फोटो 0 क' 0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
mai: अगिला पृष्ठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
mai: टिप्पणी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
mai: मुक्त

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
mai: मापन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
mai: मिलीमीटर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
mai: सेन्टीमीटर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
mai: इंच

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
mai: अनुपात बनैने राखू

en: Author
mai: लेखक

en: Contributor
mai: सहयोगी
