kipiplugin_sendimages - en to nb translation catalogue (50 entries)

en: Error opening input file
nb: Klarte ikke å åpne inndatafila

en: Error opening temporary folder
nb: Kan ikke åpne midlertidig mappe

en: Cannot resize image. Aborting.
nb: Kan ikke endre bildestørrelsen. Avbryter.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
nb: Klarer ikke å lagre bildet som har fått endret størrelsen (JPEG). Avbryter.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
nb: Klarer ikke å lagre bildet som har fått endret størrelsen (PNG). Avbryter.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
nb: &Eksporter

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Email Images...
nb: Send bilder med e-post …

en: Email images
nb: Send bilder med e-post

en: Operation canceled by user
nb: Oppgaven ble avbrutt av brukeren

en: Resizing %1
nb: Endrer størrelsen %1

en: %1 resized successfully
nb: %1 har fått endret størrelsen

en: Failed to resize %1: %2
nb: Klarte ikke endre størrelse på %1 : %2

en: Build images properties file
nb: Lag fil for bildeegenskapene

en: no caption
nb: ingen bildetekst

en: no keywords
nb: ingen nøkkelord

en: file "%1":
    Original images: %2
nb: fil «%1»:
    Originalbilde: %2

en: Comments: %1
nb: Kommentarer: %1

en: Tags: %1
nb: Etiketter: %1

en: Rating: %1
nb: Karakterer: %1

en: properties.txt
nb: egenskaper.txt

en: Image properties file done
nb: Fila med bildeegenskaper er ferdig

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
nb: Fila «%1» er for stor til å sendes, reduser størrelsen eller endre innstillingene.

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
nb: Kan ikke starte programmet «%1».
    Undersøk din installasjon.

en: Starting "%1" program...
nb: Starter programmet «%1» …

en: After having sent your images by email...
nb: Etter at du har sendt bildene dine med e-post …

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
nb: Trykk på «Lukk»-knappen for å rydde opp i midlertidige filer

en: Email Images Options
nb: Innstillinger for Sending av bilder med e-post

en: Send Images
nb: Send bilder

en: Author and Maintainer
nb: Utvikler og vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: Mail program:
nb: E-postprogram:

en: Attach a file with image properties from %1
nb: Legg ved en fil med  egenskaper fra %1

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
nb: Hvis du skrur på denne innstillinga blir alle bildeegenskaper satt opp av %1 som kommentarer, karakterer eller etiketter lagt ved i en fil.

en: Maximum email size limit:
nb: Sørste størrelse på e-post:

en: Adjust image properties
nb: Endre bildeegenskapene

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
nb: Denne innstillinga gjør det mulig å endre størrelse og komprimeringsnivå på bildene som skal sendes.

en: Image Properties
nb: Bildeegenskaper

en: Very Small (320 pixels)
nb: Veldig liten (320 billedpunkter)

en: Small (640 pixels)
nb: Liten (640 billedpunkter)

en: Medium (800 pixels)
nb: Mellom (800 billedpunkter)

en: Big (1024 pixels)
nb: Stor (1024 billedpunkter)

en: Very Big (1280 pixels)
nb: Veldig stor (1280 billedpunkter)

en: Image size:
nb: Bildestørrelse:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
nb: <p>Velg bildeformat for bildefilene som skal sendes.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
nb: <p><b>JPEG</b>: Joint Photographic Experts Group filformatet er velegnet til bruk på internett, men benytter en komprimeringsmetode hvor det mistes bildeinformasjon. </p><p><b>PNG</b>: Portable Networks Graphics filformatet er et utvidbart format til tapsfritt, portabelt, komprimert lagring av rasterbilder. PNG tilbyr en patentfri erstatning for GIF og kan også erstatte bruken av TIFF i visse situasjoner. PNG er designet til å fungere godt i visningsprogrammer på nettet, for eksempel til World Wide Web, derfor er formatet mulig å streame og med mulighet for fremskrittsvisning. PNG kan også lagre gamma og fargeinformasjon til forbedret fargeoverensstemmelse på forskjellige plattformer.</p>

en: Image format:
nb: Bildeformat:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
nb: <p>Den nye komprimeringsverdien for de JPEG-bildene som skal sendes:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
nb: <p><b>1</b>: veldig høy komprimering<br/><b>25</b>: høy komprimering<br/><b>50</b>: mellom komprimering<br/><b>75</b>: lav komprimering (standard)<br/><b>100</b>: ingen komprimering</p>

en: Image quality:
nb: Bildekvalitet:
