kipiplugin_sendimages - en to nds translation catalogue (47 entries)

en: Error opening input file
nds: Ingaavdatei lett sik nich opmaken.

en: Error opening temporary folder
nds: Temporeerorner lett sik nich opmaken.

en: Cannot resize image. Aborting.
nds: De Bildgrött lett sik nich ännern. Afbraken.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
nds: Bild (JPEG) lett sik na Grött-Ännern nich sekern. Afbrook.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
nds: Bild (PNG) lett sik na Grött-Ännern nich sekern. Afbrook.

en: Email Images...
nds: Biller mit Nettpost loosstüern...

en: Email images
nds: Biller mit Nettpost loosstüern

en: Operation canceled by user
nds: Akschoon vun Bruker afbraken

en: Resizing %1
nds: Grött vun %1 warrt ännert

en: %1 resized successfully
nds: Grött vun %1 wöör mit Spood ännert.

en: Failed to resize %1: %2
nds: Grött vun %1 lett sik nich ännern: %2

en: Build images properties file
nds: Bildegenschappen-Datei opstellen

en: no caption
nds: Keen Titeltext

en: no keywords
nds: keen Slötelwöör

en: file "%1":
    Original images: %2
nds: Datei "%1":
    Orginaalbiller: %2

en: Comments: %1
nds: Kommentaren: %1

en: Tags: %1
nds: Steekwöör: %1

en: Rating: %1
nds: Beweerten: %1

en: properties.txt
nds: egenschappen.txt

en: Image properties file done
nds: Bildegenschappen-Datei opstellt

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
nds: De Datei "%1" is to groot för't Loosstüern. Bitte maak ehr lütter oder änner Dien Instellen.

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
nds: Dat Programm "%1" lett sik nich starten.
    Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: Starting "%1" program...
nds: Programm "%1" warrt start...

en: After having sent your images by email...
nds: Na't Loosstüern vun Dien Biller mit Nettpost...

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
nds: Klick för't Oprümen vun Temporeerdateien op den Knoop "Tomaken".

en: Email Images Options
nds: Optschonen för't Loosstüern vun Biller

en: Send Images
nds: Biller loosstüern

en: Author and Maintainer
nds: Autor un Pleger

en: Developer
nds: Schriever

en: Mail program:
nds: Nettpostprogramm:

en: Attach a file with image properties from %1
nds: En Datei mit de Bildegenschappen vun "%1" bileggen

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
nds: Maakst Du dit an, warrt all Bildegenschappen as Datei bileggt, de "%1" fastleggt (a.B. Kommentaren oder Slötelwöör).

en: Maximum email size limit:
nds: Hööchst Nettbreefgrött:

en: Adjust image properties
nds: Bildegenschappen topassen

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
nds: Wenn Du dit anmaakst, kannst Du de Grött un Komprimeren vun all Biller ännern, de Du loosstüern wullt.

en: Image Properties
nds: Bildegenschappen

en: Very Small (320 pixels)
nds: Lierlütt (320 Pixels)

en: Small (640 pixels)
nds: Lütt (640 Pixels)

en: Medium (800 pixels)
nds: Middelgroot (800 Pixels)

en: Big (1024 pixels)
nds: Groot (1024 Pixels)

en: Very Big (1280 pixels)
nds: Bannig groot (1280 Pixels)

en: Image size:
nds: Bildgrött:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
nds: <p>Hier kannst Du dat Dateiformaat för de Biller fastleggen, de Du loosstüern wullt.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
nds: <p><b>JPEG</b>: Dat Dateiformaat vun den Gemeen fotograafsch Koppel vun Experten (engl. "Joint Photographic Experts' Group") lett sik goot in't Nett bruken, man bruukt en Formaat mit Verlusten.</p><p><b>PNG</b>: Dat Överdreegbor Nettwarkgrafik-Formaat (engl. "Portable Network Graphics") is en Dateiformaat ahn Verlusten, wat sik goot komprimeren, överdregen un ok verwiedern lett. PNG-Biller brickt keen Patenten un laat sik faken ok dor bruken, wo Een sünst TIFF-Biller bruken deit. Dat Formaat lett sik mit Strööm över Nettwarken överdregen un bargt en Optschoon för't Dorstellen na't Vörankamen; dat is so opbuut, dat Kiekers dat goot in't WWW bruken köönt. PNG-Biller köönt ok Gamma- un Klöörweerten bargen, se laat sik op verscheden Reedschappen liek wiesen.</p>

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
nds: <p>De nieg Komprimerenweert vun de JPEG-Biller, de Du loosstüern wullt:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
nds: <p><b>1</b>: bannig hooch komprimeert<br/><b>25</b>: hooch komprimeert<br/><b>50</b>: middelhooch komprimeert<br/><b>75</b>: siet komprimeert (Standardweert)<br/><b>100</b>: nich komprimeert</p>

en: Image quality:
nds: Bildgööd:
