kipi-plugins - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: Select Albums Location
nn: Vel albumadresse

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Not a directory
nn: Ikkje ei mappe

en: Chosen path is not a directory
nn: Adressa viser ikkje til ei mappe

en: Missing directory
nn: Manglar mappe

en: Directory %1 does not exist, do you wish to create it?
nn: Mappa %1 finst ikkje. Vil du oppretta ho?

en: Failed to create directory
nn: Klarte ikkje oppretta mappe

en: Settings
nn: Innstillingar

en: jAlbum Export
nn: jAlbum-eksport

en: (c) 2013-2017, Andrew Goodbody
nn: © 2013–2017 Andrew Goodbody

en: Error
nn: Feil

en: Overwrite?
nn: Vil du overskriva?

en: Album %1 already exists, do you wish to overwrite it?
nn: Albumet %1 finst frå før. Vil du skriva over det?

en: Failed to create album directory
nn: Klarte ikkje oppretta albummappe

en: Writing Failed
nn: Feil ved lagring

en: Edit jAlbum Data
nn: Rediger jAlbum-data

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
nn: &Eksporter

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Export to &jAlbum
nn: Eksporter til &jAlbum
