kipi-plugins - en to nn translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
nn: &Bilete

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Print images
nn: Skriv ut bilete

en: Print Images
nn: Skriv ut bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
nn: Ikkje skjer av

en: A tool to print images
nn: Verktøy for utskrift av bilete

en: (c) 2003-2004, Todd Shoemaker
    (c) 2007-2013, Angelo Naselli
nn: © 2003-2004 Todd Shoemaker
    © 2007–2013 Angelo Naselli

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Developer
nn: Utviklar

en: Contributor
nn: Bidragsytar

en: Unsupported Paper Size
nn: Ikkje-støtta papirstorleik

en: Photo %1 of %2
nn: Bilete %1 av %2

en: Page %1 of %2
nn: Side %1 av %2

en: Remove
nn: Fjern
