kipi-plugins - en to nn translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: &Import
nn: &Importer

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
nn: &Eksporter

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Export to &SmugMug...
nn: Eksporter til &SmugMug …

en: Import from &SmugMug...
nn: Importer frå &SmugMug …

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
nn: Tittel:

[ctx: new smug album dialog]
en: Category:
nn: Kategori:

[ctx: new smug album dialog]
en: Subcategory:
nn: Underkategori:

[ctx: new smug album dialog]
en: Description:
nn: Skildring:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
nn: Mal:

en: Security && Privacy
nn: Tryggleik og personvern

en: Privacy:
nn: Personvern:

en: Password:
nn: Passord:

en: Password Hint:
nn: Passordhint:

en: Logging in to SmugMug service...
nn: Loggar på SmugMug …

en: Login failed
nn: Feil ved pålogging

en: Invalid API key
nn: Ugyldig API-nøkkel

en: Error
nn: Feil

en: Account
nn: Konto

[ctx: smug account settings]
en: Name:
nn: Namn:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
nn: E-postadresse:

en: Change Account
nn: Byt konto

en: Nickname:
nn: Kallenamn:

en: New Album
nn: Nytt album

[ctx: reload album list]
en: Reload
nn: Last om att

en: Destination
nn: Mål

en: Options
nn: Val

en: Maximum dimension:
nn: Maks breidd/høgd:

en: JPEG quality:
nn: JPEG-kvalitet:

en: Start Download
nn: Start nedlasting

en: Start Upload
nn: Start opplasting

en: Smug Import/Export
nn: SmugMug-import/eksport

en: (c) 2005-2008, Vardhman Jain
    (c) 2008-2012, Gilles Caulier
    (c) 2008-2009, Luka Renko
nn: © 2005–2008 Vardhman Jain
    © 2008–2012 Gilles Caulier
    © 2008–2009 Luka Renko

en: Author and maintainer
nn: Opphavsperson og vedlikehaldar
