kipiplugins - en to nn translation catalogue (90 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
nn: <p>Dette er status for gjeldande handling.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
nn: <p>Framgang for fleirfilsoperasjon, målt i prosent.</p>

en: Copy to Clipboard
nn: Kopier til utklippstavla

en: Close
nn: Lukk

en: <i>unavailable</i>
nn: <i>ikkje tilgjengeleg</i>

en: <i>Make:</i>
nn: <b>Merke</b>:

en: <i>Model:</i>
nn: <i>Modell:</i>

en: <i>Created:</i>
nn: <b>Teken</b>:

en: <i>Aperture:</i>
nn: <b>Blenderopning</b>:

en: <i>Focal:</i>
nn: <b>Brennvidd</b>:

en: <i>Exposure:</i>
nn: <b>Eksponeringstid</b>:

en: <i>Sensitivity:</i>
nn: <b>Følsemd</b>:

en: 
    %1|Camera RAW files
nn: 
    %1|Råbiletfiler

en: Select an Image
nn: Vel bilete

en: Select Images
nn: Vel bilete

en: Login:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: &Login
nn: &Brukarnamn

en: &Skip
nn: &Hopp over

[ctx: @title:window]
en: Error
nn: Feil

en: Password cannot be empty.
nn: Passordet kan ikkje vera tomt.

en: Title:
nn: Tittel:

en: Time Stamp:
nn: Tidspunkt:

en: Description:
nn: Skildring:

en: Location:
nn: Stad:

en: These are basic settings for the new %1 album.
nn: Her dei grunnleggjande innstillingane for det nye albumet «%1».

en: Title of the album that will be created (required).
nn: Namnet på det nye albumet (påkravd).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
nn: Dato og klokkeslett til det nye albumet (valfritt).

en: Description of the album that will be created (optional).
nn: Skildring av det nye albumet (valfritt).

en: Location of the album that will be created (optional).
nn: Plassering av det nye albumet (valfritt).

en: Close window
nn: Lukk vindauge

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel current operation
nn: Avbryt gjeldande handling

en: Handbook
nn: Handbok

en: About...
nn: Om …

en: Version: %1
nn: Versjon: %1

en: About %1
nn: Om %1

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
nn: © 2003–2016 KDE-utviklarane

en: Browse...
nn: Bla gjennom …

en: Thumbnail
nn: Miniatyrbilete

en: File Name
nn: Filnamn

en: User1
nn: Brukar1

en: User2
nn: Brukar2

en: User3
nn: Brukar3

en: User4
nn: Brukar4

en: User5
nn: Brukar5

en: User6
nn: Brukar6

en: Add new images to the list
nn: Legg nye bilete til lista

en: Remove selected images from the list
nn: Fjern valde bilete frå lista

en: Move current selected image up in the list
nn: Flytt gjeldande bilete opp i lista

en: Move current selected image down in the list
nn: Flytt gjeldande bilete ned i lista

en: Clear the list.
nn: Tøm lista.

en: Load a saved list.
nn: Opna ei lagra liste.

en: Save the list.
nn: Lagra lista.

en: Select the image file list to load
nn: Vel liste med biletfiler som skal opnast

en: All Files (*)
nn: Alle filer (*)

en: Select the image file list to save
nn: Vel liste med biletfiler å lagra

en: Output file format:
nn: Utformat:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
nn: <p>Vel lagringsformatet du vil bruka:</p><p><b>JPEG</b>: Lagra biletet i JPEG-format. Dette gjev små filer.</p><p><b>Åtvaring: Formatet brukar destruktiv komprimering, så biletkvaliteten vert lågare.</b></p><p><b>TIFF</b>: Lagra biletet i TIFF-format. Dette gjev store filer, men utan kvalitetstap. Bileta vert komprimerte.</p><p><b>PNG</b>: Lagra biletet i PNG-format. Dette gjev store filer, men utan kvalitetstap. Bileta vert komprimerte.</p><p><b>PPM</b>: Lagra biletet i PPM-format. Dette gjev store filer, men utan kvalitetstap. Bileta vert ikkje komprimerte.</p>

en: If Target File Exists:
nn: Viss målfila alt finst:

en: Overwrite automatically
nn: Skriv automatisk over

en: Open rename-file dialog
nn: Opna vindauge for filnamnbyte

en: Account
nn: Konto

en: Max Dimension
nn: Maks oppløysing

en: Destination
nn: Mål

en: Options
nn: Val

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
nn: Dette er ei liste med bilete å lasta opp til %1-kontoen din.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
nn: Dette er ei klikkbare lenkje for å opna %1 i ein nettlesar.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
nn: Dette er %1-kontoen det er logga på.

[ctx: account settings]
en: Name:
nn: Namn:

en: Change Account
nn: Byt konto

en: Change %1 account for transfer
nn: Byt %1-konto for overføring

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
nn: Dette er %1-mappa til/frå dei valde bileta skal lastast opp til / ned frå.

en: New Album
nn: Nytt album

en: Create new %1 folder
nn: Lag ny %1-mappe

[ctx: album list]
en: Reload
nn: Last om att

en: Reload album list
nn: Last inn albumoversikta på nytt

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
nn: Dette maksstorleiken på bileta. Større bilete vert skalerte ned.

en: Original Size
nn: Opphavleg storleik

en: 1600 px
nn: 1 600 pikslar

en: 1440 px
nn: 1 440 pikslar

en: 1280 px
nn: 1 280 pikslar

en: 1152 px
nn: 1 152 pikslar

en: 1024 px
nn: 1 024 pikslar

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
nn: Dette er mappa som %1-bileta skal lastast ned til.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
nn: Dette er vala som vert brukte på alle bileta før opplasting.

en: Upload original image file
nn: Last opp opphavleg biletfil

en: Resize photos before uploading
nn: Skaler bileta før opplasting

en: Maximum Dimension:
nn: Maks breidd/høgd:

en: JPEG Quality:
nn: JPEG-kvalitet:
