kipiplugin_flickrexport - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Various
ro: Diverse

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
ro: Indicați dacă poza poate fi văzută de public, sau utilizați tabul opțiunilor de încărcare pentru a specifica acest lucru la toate imaginile

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
ro: Indicați dacă poza poate fi văzută de familie, sau utilizați tabul opțiunilor de încărcare pentru a specifica acest lucru la toate imaginile

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
ro: Indicați dacă poza poate fi văzută de prieteni, sau utilizați tabul opțiunilor de încărcare pentru a specifica acest lucru la toate imaginile

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
ro: Indicați nivelul de securitate pentru poză, sau utilizați tabul opțiunilor de încărcare pentru a specifica acest lucru la toate imaginile

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
ro: Indicați de ce tip de imagine este vorba, sau utilizați tabul opțiunilor de încărcare pentru a specifica acest lucru la toate imaginile

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
ro: Adăugați etichete suplimentare pentru fiecare imagine sau utilizați tabul opțiunilor de încărcare pentru a specifica acest lucru la toate imaginile

en: Enter extra tags, separated by commas.
ro: Introduceți etichetele suplimentare, separate prin virgulă.

en: No photo specified
ro: Nici o fotografie specificată

en: General upload failure
ro: Eroare generală de încărcare

en: Filesize was zero
ro: Dimensiunea fișierului era zero

en: Filetype was not recognized
ro: Tipul fișierului nu a fost recunoscut

en: User exceeded upload limit
ro: Utilizatorul și-a depășit limita de încărcare

en: Invalid signature
ro: Semnătură invalidă

en: Missing signature
ro: Semnătură lipsă

en: Login Failed / Invalid auth token
ro: Autentificare eșuată / jeton de autentificare invalid

en: Invalid API Key
ro: Cheie API invalidă

en: Service currently unavailable
ro: Serviciu momentan indisponibil

en: Invalid Frob
ro: Frob invalid

en: Format "xxx" not found
ro: Formatul „xxx” nu a fost găsit

en: Method "xxx" not found
ro: Metoda „xxx” nu a fost găsită

en: Invalid SOAP envelope
ro: Anvelopă SOAP invalidă

en: Invalid XML-RPC Method Call
ro: Metodă de apel XML-RPC invalidă

en: The POST method is now required for all setters
ro: Metoda POST este necesară acum pentru toți configuratorii.

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
ro: Eroarea intervenită: %1
    Nu se mai poate continua.

en: PhotoSet creation failed:
ro: Crearea setului de fotografii a eșuat:

en: Failed to fetch list of photo sets.
ro: Încărcarea listei seturilor de fotografii a eșuat.

en: Failed to upload photo
ro: Eșec la încărcarea fotografiei

en: Failed to query photo information
ro: Interogarea informațiilor fotografiei a eșuat

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
ro: Aceasta este lista imaginilor încărcate pe contul Flickr.

en: Extra tags
ro: Etichete suplimentare

[ctx: photo permissions]
en: Family
ro: Familie

[ctx: photo permissions]
en: Friends
ro: Prieteni

en: Safety level
ro: Nivel de securitate

en: Content type
ro: Tipul conținutului

[ctx: photo safety level]
en: Safe
ro: Sigur

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
ro: Moderat

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
ro: Restricționat

[ctx: photo content type]
en: Photo
ro: Poză

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
ro: Captură de ecran

[ctx: photo content type]
en: Other
ro: Alta

en: Tag options
ro: Opțiunile etichetei

en: Use Host Application Tags
ro: Utilizează etichetele aplicației gazdă

en: More tag options
ro: Opțiunile suplimentare ale etichetei

en: Added Tags:
ro: Etichetele adăugate:

en: Enter new tags here, separated by commas.
ro: Introduceți aici etichetele noi, separate prin virgulă.

en: Add tags per image
ro: Adaugă etichete pentru fiecare imagine

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
ro: Dacă este bifată, puteți defini etichete suplimentare pentru fiecare imagine din tabul listei de fișiere

en: Strip Spaces From Tags
ro: Înlătură spațiile etichetelor

en: Publication Options
ro: Opțiuni de publicare

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
ro: Public (le poate vedea oricine)

en: Visible to Family
ro: Vizibil familiei

en: Visible to Friends
ro: Vizibil prietenilor

en: More publication options
ro: Opțiuni suplimentare de publicare

en: Safety level:
ro: Nivel de securitate:

en: Safe
ro: Sigur

en: Moderate
ro: Moderat

en: Restricted
ro: Restricționat

en: Content type:
ro: Tipul conținutului:

en: <b><h2><a href='http://www.23hq.com'><font color="#7CD164">23</font></a> Export</h2></b>
ro: <b><h2>Export către <a href='http://www.23hq.com'><font color="#7CD164">23</font></a></h2></b>

en: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
ro: <b><h2>Export către <a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a></h2></b>

en: Fewer publication options
ro: Mai puține opțiuni de publicare

en: Fewer tag options
ro: Mai puține opțiuni ale etichetei

en: Export to %1 Web Service
ro: Exportă către serviciul web %1

en: Start Uploading
ro: Începe încărcarea

en: Author and maintainer
ro: Autor și responsabil

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
ro: Preluarea informațiilor din setul de fotografii %1 a eșuat. %2

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
ro: Încărcarea fotografiei în %1 a eșuat. %2
    Doriți să continuați?

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Export to Flick&r...
ro: Export către Flick&r...
