kipiplugins - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
ro: <p>Aceasta este starea de procesare curentă.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
ro: <p>Acesta este procentajul progresului sarcinii în serie.</p>

en: Copy to Clipboard
ro: Copiază în clipboard

en: Close
ro: Închide

en: <i>unavailable</i>
ro: <i>indisponibil</i>

en: <i>Make:</i>
ro: <i>Marcă:</i>

en: <i>Created:</i>
ro: <i>Creat:</i>

en: <i>Aperture:</i>
ro: <i>Diafragmă:</i>

en: <i>Focal:</i>
ro: <i>Focală:</i>

en: <i>Exposure:</i>
ro: <i>Expunere:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
ro: <i>Sensibilitate:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
ro: 
    %1|Fișiere foto brute

en: Select an Image
ro: Alegeți o imagine

en: Select Images
ro: Alege imagini

en: Login:
ro: Utilizator:

en: Password:
ro: Parolă:

en: &Login
ro: &Autentificare

en: &Skip
ro: &Sari

[ctx: @title:window]
en: Error
ro: Eroare

en: Password cannot be empty.
ro: Parola nu poate fi goală.

en: Title:
ro: Titlu:

en: Time Stamp:
ro: Ștampilă temporală:

en: Description:
ro: Descriere:

en: Location:
ro: Amplasare:

en: These are basic settings for the new %1 album.
ro: Acestea sunt configurări de bază pentru noul album %1.

en: Title of the album that will be created (required).
ro: Titlul albumului ce va fi creat (obligatoriu).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
ro: Data și ora albumului ce va fi creat (opțional).

en: Description of the album that will be created (optional).
ro: Descrierea albumului ce va fi creat (opțional).

en: Location of the album that will be created (optional).
ro: Amplasarea albumului ce va fi creat (opțional).

[ctx: @action:button]
en: &Start
ro: &Pornește

en: Close window
ro: Închide fereastra

en: Cancel
ro: Renunță

en: Cancel current operation
ro: Anulează operația actuală

en: Handbook
ro: Ghid

en: About...
ro: Despre…

en: Version: %1
ro: Versiune: %1

en: About %1
ro: Despre %1

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
ro: Drept de autor 2003-2016, Dezvoltatorii KDE

en: Browse...
ro: Răsfoiește…

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: File Name
ro: Denumire fișier

en: User1
ro: Utilizator1

en: User2
ro: Utilizator2

en: User3
ro: Utilizator3

en: User4
ro: Utilizator4

en: User5
ro: Utilizator5

en: User6
ro: Utilizator6

en: Add new images to the list
ro: Adaugă imagini noi la listă

en: Remove selected images from the list
ro: Înlătură imaginile selectate din listă

en: Move current selected image up in the list
ro: Mută imaginea selectată curent mai sus în listă

en: Move current selected image down in the list
ro: Mută imaginea selectată curent mai jos în listă

en: Clear the list.
ro: Curăță lista.

en: Load a saved list.
ro: Încarcă o listă salvată.

en: Save the list.
ro: Salvează lista.

en: Select the image file list to load
ro: Alegeți lista de imagini de încărcat

en: All Files (*)
ro: Toate fișierele (*)

en: Select the image file list to save
ro: Alegeți lista de imagini de salvat

en: Output file format:
ro: Formatul fișierului de ieșire:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
ro: <p>Definiți aici formatul fișierului de ieșire:</p><p><b>JPEG</b>: scoate imaginea procesată în fornat JPEG. Acest format produce fișiere de dimensiuni reduse.</p><p><b>Avertisment: din cauza algoritmului de compresie destructiv, JPEG este un format cu pierderi în calitate.</b></p><p><b>TIFF</b>: scoate imaginea procesată în fornat TIFF. Acesta generează fișiere mari, fără pierderi în calitate. Imaginea este compresată.</p><p><b>PNG</b>: scoate imaginea procesată în fornat PNG. Acesta generează fișiere mari, fără pierderi în calitate. Imaginea este compresată.</p><p><b>PPM</b>: scoate imaginea procesată în fornat PPM. Acesta generează fișierele cele mai voluminoase, fără pierderi în calitate. Imaginea nu este compresată.</p>

en: If Target File Exists:
ro: Dacă există fișierul destinație:

en: Overwrite automatically
ro: Suprascrie în mod automat

en: Open rename-file dialog
ro: Deschide căsuța de dialog pentru redenumirea fișierului

en: Account
ro: Cont

en: Max Dimension
ro: Dimensiune max.

en: Destination
ro: Destinație

en: Options
ro: Opțiuni

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
ro: Aceasta e lista imaginilor de încărcat în contul dumneavoastră %1.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
ro: Aceasta e o legătură pentru deschiderea %1 într-un navigator.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
ro: Acesta e contul %1 autentificat momentan.

[ctx: account settings]
en: Name:
ro: Denumire:

en: Change Account
ro: Schimbă contul

en: Change %1 account for transfer
ro: Schimbă contul %1 pentru transfer

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
ro: Acesta e dosarul %1 în/din care vor fi încărcate/descărcate pozele alese.

en: New Album
ro: Album nou

en: Create new %1 folder
ro: Creează dosar %1 nou

[ctx: album list]
en: Reload
ro: Reîncarcă

en: Reload album list
ro: Reîncarcă lista albumelor

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
ro: Aceasta e dimensiunea maximă a imaginilor. Imaginile mai mari decât aceasta vor fi micșorate.

en: Original Size
ro: Dimensiune originală

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
ro: În acest loc vor fi descărcate imaginile %1.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
ro: Acestea sunt opțiunile ce ar fi aplicate fotografiilor înainte de încărcare.

en: Upload original image file
ro: Încarcă fișierul cu imagine original

en: Resize photos before uploading
ro: Redimensionează fotografiile înainte de încărcare

en: Maximum Dimension:
ro: Dimensiune maximă:

en: JPEG Quality:
ro: Calitate JPEG:
