kipiplugin_sendimages - en to sk translation catalogue (62 entries)

en: Error opening input file
sk: Chyba otvárania vstupného súboru

en: Error opening temporary folder
sk: Chyba otvárania dočasného priečinka

en: Cannot resize image. Aborting.
sk: Nemôžem zmeniť veľkosť obrázku. Ruším.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
sk: Nemôžem uložiť obrázok so zmenenou veľkosťou (JPEG). Prerušujem.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
sk: Nemôžem uložiť obrázok so zmenenou veľkosťou (PNG). Prerušujem.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sk: &Exportovať

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Email Images...
sk: E-mailovať obrázky...

en: Email images
sk: E-mailovať obrázky

en: Operation canceled by user
sk: Operácia bola zrušená používateľom

en: Resizing %1
sk: Mením veľkosť %1

en: %1 resized successfully
sk: %1 zmenená veľkosť úspešne

en: Failed to resize %1: %2
sk: Zlyhala zmena veľkosti %1: %2

en: There are no files to send
sk: Nie sú k dispozícii žiadne súbory na odoslanie

en: Build images properties file
sk: Zostaviť súbor vlastností obrázkov

en: no caption
sk: žiadny popis

en: no keywords
sk: žiadne kľúčové slová

en: file "%1":
    Original images: %2
sk: súbor "%1":
    Pôvodné obrázky: %2

en: Comments: %1
sk: Komentáre: %1

en: Tags: %1
sk: Značky: %1

en: Rating: %1
sk: Hodnotenie: %1

en: Image properties file cannot be opened
sk: Súbor vlastností obrázka nie je možné otvoriť

en: Image properties file done
sk: Súbor vlastností obrázku hotový

en: Processing Failed
sk: Spracovanie zlyhalo

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
sk: Nie je možné zmeniť veľkosť niektorých obrázkov.
    Chcete, aby boli pridané ako prílohy bez zmeny ich veľkosti?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
sk: Súbor "%1" je príliš veľký na poslanie, prosím znížte jeho veľkosť alebo zmeňte vaše nastavenia.

en: Starting default desktop email program...
sk: Spúšťam predvolený e-mailový program...

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
sk: Zlyhalo spustenie programu "%1". Skontrolujte svoj systém.

en: Starting "%1" program...
sk: Spúšťam program "%1"...

en: After having sent your images by email...
sk: Po poslaní vašich obrázkov e-mailom...

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
sk: Stlačte tlačidlo 'Zatvoriť' na vyčistenie dočasných súborov

en: Email Images Options
sk: Voľby e-mailovania obrázkov

[ctx: @action:button]
en: &Send
sk: &Poslať

en: Send Images
sk: Poslať obrázky

en: A tool to e-mail items
sk: Nástroj na e-mailovanie položiek

en: Author and Maintainer
sk: Autor a správca

en: Developer
sk: Vývojár

en: Mail program:
sk: Mailový program:

[ctx: default desktop mail agent]
en: Default
sk: Predvolené

en: Select your preferred external email program here. <b>Default</b> is the current email program set in desktop system settings.
sk: Vyberte váš preferovaný externý e-mailový program. <b>Predvolený</b> je aktuálny e-mailový program v systémových nastaveniach.

en: Attach a file with image properties from %1
sk: Pripojiť súbor s vlastnosťami súboru z %1

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
sk: Ak povolíte túto voľbu, všetky vlastnosti obrázku nastavené od %1 ako komentáre, hodnotenia alebo značky sa pridajú ako priložený súbor.

en: Maximum email size limit:
sk: Maximálne obmedzenie veľkosti e-mailu:

en: Adjust image properties
sk: Upraviť vlastnosti obrázku

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
sk: Ak povolíte túto voľbu, všetky obrázky na poslanie sa môžu zmeniť vo veľkosti a rekomprimovať.

en: Image Properties
sk: Vlastnosti obrázku

en: Very Small (320 pixels)
sk: Veľmi malé (320 bodov)

en: Small (640 pixels)
sk: Malá (640 bodov)

en: Medium (800 pixels)
sk: Stredná (800 bodov)

en: Big (1024 pixels)
sk: Veľká (1024 bodov):

en: Very Big (1280 pixels)
sk: Veľmi veľké (1280 pixelov)

en: Large - for printing (1600 pixels)
sk: Obrovské - na tlač (1600 pixelov)

en: Full HD (1920 pixels)
sk: Full HD (1920 pixelov)

en: Ultra HD (3840 pixels)
sk: Ultra HD (3840 pixelov)

en: <p>Select the size of the images that are to be sent:</p><p><b>%1</b>: use this if you have a very slow Internet connection or the target mailbox size is very limited.</p><p><b>%2</b>: use this if you have a slow Internet connection and the target mailbox size is limited.</p><p><b>%3</b>: this is the default value for medium Internet connection speed and target mailbox size.</p><p><b>%4</b>: use this if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%5</b>: use this if you have no size or speed restrictions.</p><p><b>%6</b>: use this only for printing purposes.</p><p><b>%7</b>: use this for optimal viewing on Full HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%8</b>: use this for optimal viewing on Ultra HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p>
sk: <p>Vyberte veľkosť obrázkov na odoslanie:</p><p><b>%1</b>: použite toto, ak máte veľmi pomalé internetové pripojenie alebo cieľová veľkosť mailboxu je veľmi obmedzená.</p><p><b>%2</b>: použite toto, ak máte pomalé internetové pripojenie a veľkosť cieľového mailboxu je obmedzená.</p><p><b>%3</b>: toto je predvolená hodnota pre strednú rýchlosť pripojenia a veľkosť cieľového mailboxu.</p><p><b>%4</b>: použite toto, ak máte rýchle internetové pripojenie a veľkosť cieľového mailboxu nie je obmedzená.</p><p><b>%5</b>: použite toto, ak nemáte žiadne rýchlostné alebo veľkostné obmedzenia.</p><p><b>%6</b>: toto použite iba pre tlač.</p><p><b>%7</b>: použite na optimálne zobrazenie na obrazovkách Full HD. Iba ak máte vysoko-rýchlostné pripojenie na internet a veľkosť cieľovej poštovej schránky nie je obmedzená. </p><p><b>%8</b>: Túto možnosť použite na optimálne zobrazenie na obrazovkách Ultra HD. Iba ak máte vysoko-rýchlostné pripojenie na internet a cieľová veľkosť poštovej schránky nie je obmedzená. </p>

en: Image size:
sk: Veľkosť obrázka:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
sk: <p>Vyberte formát súborov obrázkov na poslanie.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
sk: <p><b>JPEG</b>: Formát Joint Photographic Experts Group je dobrý webový formát, ale používa stratovú kompresiu.</p><p><b>PNG</b>: Formát Portable Network Graphics je rozšíriteľný súborový formát prebezstratový, prenositeľný, dobre skomprimovaný formát pre rastrové obrázky. PNG poskytujeslobodnú náhradu pre GIF a môže tiež nahradiť veľa bežne použití TIFF. PNG je navrhnutý na prácu s online aplikáciami na prehliadanie, ako World Wide Web, teda je úplne streamovateľný s progresívnou voľbou zobrazenia.Okrem toho môže PNG uložiť údaje gama a farebnosti pre zlepšené farebné zobrazenie na heterogénnych platformách.</p>

en: Image format:
sk: Formát obrázku:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
sk: <p>Nová hodnota kompresie JPEG obrázkov na poslanie:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
sk: <p><b>1</b>: veľmi vysoká kompresia<br/><b>25</b>: vysoká kompresia<br/><b>50</b>: stredná kompresia<br/><b>75</b>: nízka kompresia (predvolená hodnota)<br/><b>100</b>: bez kompresie</p>

en: Image quality:
sk: Kvalita obrazu:
