kipi-plugins - en to sl translation catalogue (26 entries)

en: Select Albums Location
sl: Izberi mesto albuma

en: Select jAlbum jar File Location
sl: Izberi mesto datoteke jAlbum jar

en: OK
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Select jar File Location
sl: Izberi mesto datoteke jar

en: Not a directory
sl: Ni mapa

en: Chosen path is not a directory
sl: Izbrana pot ni mapa

en: Missing directory
sl: Manjkajoča mapa

en: Directory %1 does not exist, do you wish to create it?
sl: Mapa %1 ne obstaja, ali jo želite ustvariti?

en: Failed to create directory
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape

en: jAlbum Album name to export to:
sl: jAlbum ime albuma za izvoz na:

en: Settings
sl: Nastavitve

en: jAlbum Export
sl: Izvoz jAlbuma

en: A Kipi plugin to launch jAlbum using selected images.
sl: Kipi vtičnik za zagon jAlbuma na izbranih slikah.

en: Error
sl: Napaka

en: Overwrite?
sl: Prepišem?

en: Album %1 already exists, do you wish to overwrite it?
sl: Album %1 že obstaja, ali ga želite prepisati?

en: Create dir Failed
sl: Ustvarjanje mape ni uspelo

en: Failed to create album directory
sl: Ni uspelo ustvariti mape za album

en: Writing Failed
sl: Ni bilo mogoče pisati

en: Could not open 'albumfiles.txt' for writing
sl: Ni bilo mogoče odpreti 'albumfiles.txt' za pisanje

en: Could not open 'jalbum-settings.jap' for writing
sl: Ni bilo mogoče odpreti 'jalbum-settings.jap' za pisanje

en: Edit jAlbum Data
sl: Uredi podatke jAlbum

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sl: Izvoz

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Export to &jAlbum
sl: Izvoz v &jAlbum
