kipiplugin_facebook - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
sv: Integritetsinställning för albumet som ska skapas (nödvändig).

en: Only Me
sv: Bara jag själv

en: Only Friends
sv: Bara vänner

en: Friends of Friends
sv: Vänner till vänner

en: My Networks and Friends
sv: Mitt nätverk och mina vänner

en: Everyone
sv: Alla

en: Validate previous session...
sv: Kontrollera föregående session...

en: Upgrading to OAuth...
sv: Uppgradering till OAuth...

en: Facebook Application Authorization
sv: Behörighetskontroll för Facebook-programmet

en: Please follow the instructions in the browser window. When done, copy the Internet address from your browser into the textbox below and press "OK".
sv: Följ instruktionerna i webbläsarens fönster. När du är klar, kopiera Internetadressen från webbläsaren till textrutan nedan och klicka på "Ok".

en: Canceled by user.
sv: Avbruten av användaren.

en: The service is not available at this time.
sv: Tjänsten är inte tillgänglig för närvarande.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
sv: Programmet har nått det maximala antal begäran som tillåts.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
sv: Felaktig sessionsnyckel eller utgången session. Försök logga in igen.

en: Invalid album ID.
sv: Ogiltig albumidentifikation.

en: Album is full.
sv: Albumet är fullt.

en: Missing or invalid file.
sv: Saknad eller ogiltig fil.

en: Too many unapproved photos pending.
sv: För många väntande ej godkända foton.

en: Error
sv: Fel

en: Export to Facebook Web Service
sv: Exportera till Facebooks webbtjänst

en: Start Upload
sv: Starta uppladdning

en: Start upload to Facebook web service
sv: Starta uppladdning till Facebooks webbtjänst

en: Facebook Export
sv: Facebook export

en: A tool to export image collection to/from Facebook web service.
sv: Ett verktyg för att exportera bildsamlingar till eller från Facebooks webbtjänst.

en: (c) 2005-2008, Vardhman Jain
    (c) 2008-2012, Gilles Caulier
    (c) 2008-2009, Luka Renko
sv: © 2005-2008, Vardhman Jain
    © 2008-2012, Gilles Caulier
    © 2008-2009, Luka Renko

en: Author and maintainer
sv: Upphovsman och utvecklare

en: <auto create>
sv: <skapa automatiskt>

en: Facebook Call Failed: %1
sv: Anrop till Facebook misslyckades: %1

en: Warning
sv: Varning

en: After you have been logged out in the browser, click "Continue" to authenticate for another account
sv: Efter att du har loggat ut i webbläsaren, klicka på "Fortsätt" för att ge behörighet till ett annat konto

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cannot open file
sv: Kan inte öppna fil

en: Uploading Failed
sv: Uppladdning misslyckades

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
sv: Misslyckades ladda upp foto till Facebook: %1
    Vill du fortsätta?

en: Facebook Call Failed: %1
sv: Anrop till Facebook misslyckades: %1

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sv: &Exportera

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: Export to &Facebook...
sv: Export till &Facebook...
