kipiplugin_flickrexport - en to sv translation catalogue (88 entries)

en: Various
sv: Diverse

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
sv: Markera om fotot ska vara öppet synligt, eller använd fliken Uppladdningsalternativ för att ange det för alla bilder

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
sv: Markera om fotot ska vara synligt för familjen, eller använd fliken Uppladdningsalternativ för att ange det för alla bilder

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
sv: Markera om fotot ska vara synligt för vänner, eller använd fliken Uppladdningsalternativ för att ange det för alla bilder

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
sv: Ange fotots säkerhetsnivå, eller använd fliken Uppladdningsalternativ för att ange den för alla bilder

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
sv: Ange vilken sorts bild det här är, eller använd fliken Uppladdningsalternativ för att ange det för alla bilder

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
sv: Lägg till extra etiketter per bild, eller använd fliken Uppladdningsalternativ för att lägga till etiketter för alla bilder

en: Enter extra tags, separated by commas.
sv: Skriv in extra etiketter åtskilda med kommatecken.

en: Getting the maximum allowed file size.
sv: Hämtar maximalt tillåten filstorlek.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
sv: Filstorleken överskrider maximalt tillåten filstorlek.

en: No photo specified
sv: Inget foto angivet

en: General upload failure
sv: Allmänt uppladdningsfel

en: Filesize was zero
sv: Filstorleken var noll

en: Filetype was not recognized
sv: Filtypen kändes inte igen

en: User exceeded upload limit
sv: Användaren överskred uppladdningsgräns

en: Invalid signature
sv: Ogiltig signatur

en: Missing signature
sv: Signatur saknas

en: Login Failed / Invalid auth token
sv: Inloggning misslyckades/ogiltigt behörighetstecken

en: Invalid API Key
sv: Felaktig API-nyckel

en: Service currently unavailable
sv: Tjänsten för närvarande inte tillgänglig

en: Invalid Frob
sv: Ogiltig grej

en: Format "xxx" not found
sv: Formatet "xxx" hittades inte

en: Method "xxx" not found
sv: Metoden "xxx" hittades inte

en: Invalid SOAP envelope
sv: Ogiltig SOAP-hölje

en: Invalid XML-RPC Method Call
sv: Ogiltigt XML-RPC metodanrop

en: The POST method is now required for all setters
sv: Metoden POST krävs nu för alla som sätter

en: Unknown error
sv: Okänt fel

en: Error
sv: Fel

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
sv: Fel uppstod: %1
    Det går inte att gå vidare.

en: PhotoSet creation failed:
sv: Misslyckades skapa fotouppsättning:

en: Failed to fetch list of photo sets.
sv: Misslyckades hämta lista med fotouppsättningar

en: Failed to upload photo
sv: Misslyckades ladda upp foto

en: Failed to query photo information
sv: Misslyckades hämta fotoinformation

en: Remove Account
sv: Ta bort konto

[ctx: photo permissions]
en: Public
sv: Öppet

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
sv: Det här är listan med bilder att ladda upp till ditt Flickr-konto.

en: Extra tags
sv: Extra etiketter

[ctx: photo permissions]
en: Family
sv: Familj

[ctx: photo permissions]
en: Friends
sv: Vänner

en: Safety level
sv: Säkerhetsnivå

en: Content type
sv: Innehållstyp

[ctx: photo safety level]
en: Safe
sv: Säker

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
sv: Måttlig

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
sv: Begränsad

[ctx: photo content type]
en: Photo
sv: Foto

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
sv: Skärmbild

[ctx: photo content type]
en: Other
sv: Annan

en: Tag options
sv: Etikettalternativ

en: Use Host Application Tags
sv: Använd värddatorns programetiketter

en: More tag options
sv: Fler etikettalternativ

en: Added Tags:
sv: Tillagda etiketter:

en: Enter new tags here, separated by commas.
sv: Skriv in nya etiketter åtskilda med kommatecken här.

en: Add tags per image
sv: Lägg till etiketter per bild

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
sv: Om markerad, kan du ange extra etiketter för varje bild under fliken Fillista

en: Strip Spaces From Tags
sv: Ta bort blanktecken från etiketter

en: Publication Options
sv: Publiceringsalternativ

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
sv: Öppen (alla kan se dem)

en: Visible to Family
sv: Synliga för familjen

en: Visible to Friends
sv: Synliga för vänner

en: More publication options
sv: Fler publiceringsalternativ

en: Safety level:
sv: Säkerhetsnivå:

en: Safe
sv: Säkert

en: Moderate
sv: Måttligt

en: Restricted
sv: Begränsat

en: Content type:
sv: Innehållstyp:

en: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
sv: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> export</h2></b>

en: Fewer publication options
sv: Färre publiceringsalternativ

en: Fewer tag options
sv: Färre etikettalternativ

en: Export to %1 Web Service
sv: Export till %1 webbtjänst

en: Start Uploading
sv: Starta uppladdning

en: Flickr/23 Export
sv: Export till Flickr/23

en: A tool to export an image collection to a Flickr / 23 web service.
sv: Ett verktyg för att exportera en bildsamling till webbtjänsten Flickr/23.

en: (c) 2005-2008, Vardhman Jain
    (c) 2008-2015, Gilles Caulier
    (c) 2009, Luka Renko
    (c) 2015, Shourya Singh Gupta
sv: © 2005-2008, Vardhman Jain
    © 2008-2015, Gilles Caulier
    © 2009, Luka Renko
    © 2015, Shourya Singh Gupta

en: Author and maintainer
sv: Upphovsman och utvecklare

en: Developer
sv: Utvecklare

en: Photostream Only
sv: Bara ström av foton

en: Flickr Export
sv: Export till Flickr

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
sv: Misslyckades hämta information om fotouppsättning från %1. %2

en: Warning
sv: Varning

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
sv: Misslyckades ladda upp foto till %1. %2
    Vill du fortsätta?

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Cancel
sv: Avbryt

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sv: &Exportera

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: Export to Flick&r...
sv: Export till Flick&r...

en: Flickr Account Selector
sv: Val av Flickr-konto

en: Add another account
sv: Lägg till ett annat konto

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
sv: Välj konto %1 att använda för att exportera bilder:
