kipi-plugins - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Select Albums Location
sv: Välj plats för album

en: Select jAlbum jar File Location
sv: Välj plats för jAlbum jar-fil

en: OK
sv: Ok

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Select jar File Location
sv: Välj plats för jar-fil

en: Not a directory
sv: Inte en katalog

en: Chosen path is not a directory
sv: Vald sökväg är inte en katalog

en: Missing directory
sv: Saknar katalog

en: Directory %1 does not exist, do you wish to create it?
sv: Katalogen %1 finns inte. Vill du skapa den?

en: Failed to create directory
sv: Misslyckades skapa katalog

en: jAlbum Album name to export to:
sv: Albumnamn på jAlbum att exportera till:

en: Settings
sv: Inställningar

en: jAlbum Export
sv: Export av jAlbum

en: A Kipi plugin to launch jAlbum using selected images.
sv: Ett KIPI-insticksprogram för att starta jAlbum med användning av markerade bilder.

en: (c) 2013-2017, Andrew Goodbody
sv: © 2013-2017, Andrew Goodbody

en: Error
sv: Fel

en: Overwrite?
sv: Skriv över?

en: Album %1 already exists, do you wish to overwrite it?
sv: Albumet %1 finns redan. Vill du skriva över det?

en: Create dir Failed
sv: Misslyckades skapa katalog

en: Failed to create album directory
sv: Misslyckades skapa albumkatalog

en: Writing Failed
sv: Skrivning misslyckades

en: Could not open 'albumfiles.txt' for writing
sv: Kunde inte öppna 'albumfiles.txt' för skrivning

en: Could not open 'jalbum-settings.jap' for writing
sv: Kunde inte öppna 'jalbum-settings.jap' för skrivning

en: Edit jAlbum Data
sv: Redigera data i jAlbum

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sv: &Exportera

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: Export to &jAlbum
sv: Exportera  till &jAlbum
