kipi-plugins - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Select Albums Location
tr: Albüm Konumunu Seç

en: Select jAlbum jar File Location
tr: jAlbum jar Dosya Konumunu Seç

en: OK
tr: Tamam

en: Cancel
tr: İptal

en: Select jar File Location
tr: jar Dosya Konumunu Seç

en: Not a directory
tr: Bir dizin değil

en: Chosen path is not a directory
tr: Seçili yol bir dizin değil

en: Missing directory
tr: Dizin eksik

en: Directory %1 does not exist, do you wish to create it?
tr: %1 dizini mevcut değil, oluşturulsun mu?

en: Failed to create directory
tr: Dizin oluşturulamadı

en: jAlbum Album name to export to:
tr: Dışa aktarılacak jAlbum albüm adı:

en: Settings
tr: Ayarlar

en: jAlbum Export
tr: jAlbum Dışa Aktar

en: A Kipi plugin to launch jAlbum using selected images.
tr: Seçili görselleri kullanarak jAlbum'u çalıştırmak için bir Kipi eklentisi.

en: Error
tr: Hata

en: Overwrite?
tr: Üzerine yazılsın mı?

en: Album %1 already exists, do you wish to overwrite it?
tr: %1 albümü halihazırda mevcut, üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Create dir Failed
tr: Dizin Oluşturma Başarısız

en: Failed to create album directory
tr: Albüm dizini oluşturulamadı

en: Writing Failed
tr: Yazma Başarısız

en: Could not open 'albumfiles.txt' for writing
tr: 'albumfiles.txt', yazma için açılamadı

en: Could not open 'jalbum-settings.jap' for writing
tr: 'jalbum-settings.jap', yazma için açılamadı

en: Edit jAlbum Data
tr: jAlbum Verisini Düzenle

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
tr: &Dışa Aktar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

en: Export to &jAlbum
tr: &jAlbum'e Dışa Aktar
