kipiplugin_printimages - en to ug translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
ug: سۈرەت(&I)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Print images
ug: سۈرەت باس

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
ug: ئالدىنقى سۈرەت

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
ug: كېيىنكى سۈرەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
ug: قۇرلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
ug: ئىستونلار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: cm
ug: سانتىمېتىر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
ug: دىيۇيم

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: Done
ug: تامام

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
ug: ئىزاھات

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
ug: بوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Family:
ug: خەت نۇسخا تۈرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
ug: رەڭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
ug: سۈرەت تەڭشەك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupImage)
en: Position
ug: ئورنى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
ug: سۈرەتنى بەتكە ماسلاشتۇر(&F)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
ug: كىچىكرەك سۈرەتلەرنى چوڭايتسۇن

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
ug: مىللىمېتىر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
ug: سانتىمېتىر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
ug: دىيۇيم

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
ug: نىسبىتىنى ساقلا

en: Number of rows
ug: قۇر سانى:

en: Number of columns
ug: ئىستون سانى

en: Photo height
ug: سۈرەت ئېگىزلىكى

en: Photo width
ug: سۈرەت كەڭلىكى

en: disabled
ug: چەكلەنگەن

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Author
ug: ئاپتور

en: Contributor
ug: تۆھپىكار

en: Page %1 of %2
ug: بەت %1 / %2

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت
