kipiplugin_smug - en to ug translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: &Import
ug: ئەكىر(&I)

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
ug: چىقار(&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Album
ug: ئالبوم

en: Title of the album that will be created (required).
ug: قۇرۇلىدىغان ئالبومنىڭ ماۋزۇسى (زۆرۈر).

en: Description of the album that will be created (optional).
ug: قۇرۇلىدىغان ئالبومنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى (ئىختىيار).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
ug: ماۋزۇ:

[ctx: new smug album dialog]
en: Category:
ug: تۈرى:

[ctx: new smug album dialog]
en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
ug: قېلىپ:

[ctx: smug album privacy]
en: Public
ug: ئاممىۋى

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
ug: تىزىملانمىغان

en: Privacy:
ug: شەخسىيەت:

en: Password:
ug: ئىم:

en: Login failed
ug: كىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Account
ug: ھېسابات

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
ug: ئاتسىز

[ctx: smug account settings]
en: Name:
ug: ئاتى:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
ug: ئېلخەت:

en: Nickname:
ug: تەخەللۇس:

en: New Album
ug: يېڭى ئالبوم

[ctx: reload album list]
en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Reload album list
ug: ئالبوم تىزىمىنى قايتا ئوقۇ

en: Destination
ug: نىشان

en: Options
ug: تاللانما

en: These are options that will be applied to images before upload.
ug: سۈرەتلەرنى يۈكلەشتىن ئاۋۋال سۈرەتلەرگە قوللىنىلىدىغان تاللانمىلار بار.

en: Maximum dimension:
ug: ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى:

en: Start Download
ug: چۈشۈرۈشنى باشلا

en: Start Upload
ug: يۈكلەشنى باشلا

en: Author and maintainer
ug: ئاپتور ۋە مەسئۇل كىشى

en: Cannot open file
ug: ھۆججەت ئاچالمىدى

en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
ug: سۈرەتنى ساقلاش مەغلۇپ بولدى: %1
    داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
ug: سۈرەتنى چۈشۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %1
    داۋاملاشتۇرامسىز؟
