kirigami-addons - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Close
fi: Sulje

en: Zoom in
fi: Lähennä

en: Zoom out
fi: Loitonna

en: Rotate left
fi: Kierrä vasemmalle

en: Rotate right
fi: Kierrä oikealle

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
fi: Näytä selite

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
fi: Piilota selite

en: Save as
fi: Tallenna nimellä

en: Previous image
fi: Edellinen kuva

en: Next image
fi: Seuraava kuva

[ctx: @action:button]
en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

[ctx: kirigami-addons]
en: Days
fi: Päivät

[ctx: kirigami-addons]
en: Months
fi: Kuukaudet

[ctx: kirigami-addons]
en: Years
fi: Vuodet

en: Previous
fi: Edellinen

en: Today
fi: Tänään

en: Next
fi: Seuraava

en: Cancel
fi: Peru

en: Accept
fi: Hyväksy

en: About KDE
fi: Tietoa KDE:stä

en: Be Free!
fi: Ole vapaa!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
fi: KDE on ohjelmoijien, taiteilijoiden, kirjoittajien, kääntäjien ja muiden kansainvälinen vapaiden ohjelmien kehittämiseen omistautunut yhteisö. KDE valmistaa Plasma-työpöytäympäristöä, satoja sovelluksia ja monia niitä tukevia ohjelmakirjastoja.

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
fi: Ohjelmia voi aina parantaa, ja KDE-ryhmä on valmis tekemään niin. Sinun – käyttäjän – on kuitenkin kerrottava meille, ellei jokin toimi odotetusti tai voisi toimia paremmin.

en: Report a bug
fi: Ilmoita viasta

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
fi: Sinun ei tarvitse olla ohjelmistokehittäjä liittyäksesi KDE-ryhmään. Voit liittyä käyttöliittymiä kääntävään kansalliseen ryhmään. Voit myös tehdä grafiikkaa, teemoja, ääniä tai parantaa dokumentaatiota. Päätä itse!

en: Get Involved
fi: Ota osaa

en: Developer Documentation
fi: Kehitysohjeistus

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
fi: KDE-ohjelmat ovat ja tulevat aina olemaan saatavilla ilmaiseksi, mutta niiden luominen ei ole sitä.

en: KDE e.V
fi: KDE e.V.

en: Donate
fi: Lahjoita

en: About %1
fi: Tietoa – %1

en: Copyright
fi: Tekijänoikeudet

en: License | Licenses
fi[0]: Lisenssi
fi[1]: Lisenssit

en: Libraries in use
fi: Käytetyt kirjastot

en: Authors
fi: Tekijät

en: Credits
fi: Kiitokset

en: Translators
fi: Kääntäjät
