kirigami-addons - en to hu translation catalogue (100 entries)

en: Close
hu: Bezárás

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Rotate left
hu: Forgatás balra

en: Rotate right
hu: Forgatás jobbra

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
hu: Felirat megjelenítése

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
hu: Felirat elrejtése

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Previous image
hu: Előző kép

en: Next image
hu: Következő kép

[ctx: @action:button]
en: Close
hu: Bezárás

en: Download
hu: Letöltés

[ctx: @title:dialog]
en: Success
hu: Sikeres

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @title:dialog]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @title:dialog]
en: Information
hu: Információ

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
hu: Ne jelenjen meg újra

[ctx: @action:button]
en: Volume
hu: Hangerő

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @action:button]
en: Select
hu: Kiválasztás

en: Day
hu: Nap

en: Month
hu: Hónap

en: Year
hu: Év

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
hu: Előző

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
hu: A mai napra

[ctx: @action:button]
en: Go Next
hu: Következő

en: Hours
hu: Óra

en: Minutes
hu: Perc

en: About KDE
hu: A KDE névjegye

en: Be Free!
hu: Légy szabad!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
hu: A KDE olyan szoftvermérnökök, művészek, írók, fordítók és készítők globális közössége, akik elkötelezettek a  szabad szoftverek fejlesztése iránt A KDE készíti a Plasma asztali környezetet, alkalmazások százait és az ezeket támogató számos szoftverkönyvtárat.
    
    A KDE egy együttműködésre épülő szervezet: nincs egyetlen legfelsőbb vezető vagy csoport, ami megszabja az irányt. Ehelyett együtt dolgozunk a közös célon, hogy létrehozzuk a világ legeslegjobb szabad szoftvereit. Mindenkit szívesen látunk, aki szeretne  csatlakozni és hozzájárulni a KDE-hez, köztük Önt is.

en: Homepage
hu: Honlap

en: Report bugs
hu: Hibák bejelentése

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
hu: A szoftvereket mindig lehet fejleszteni, és a KDE csapata készen áll erre. Azonban Önnek - a felhasználónak - kell megmondania nekünk, ha valami nem úgy működik, ahogyan az elvárható, vagy jobban is lehetne csinálni.
    
    A KDE-nek van egy hibakövetési rendszere. Használja az alábbi gombot  hiba bejelentéséhez, vagy használja a a program Névjegy oldalát, ha az adott alkalmazással kapcsolatos hibát szeretne jelenteni.
    
    Ha fejlesztési javaslata van, akkor szívesen látjuk a hibakövetési rendszerben, hogy jelezze kívánságát. Győződjön meg róla, hogy a súlyosság „Kívánságlista”.

en: Report a bug
hu: Hibabejelentés

en: Join us
hu: Csatlakozzon

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
hu: Nem csak szoftverfejlesztőket várunk a KDE csapatba! A magyar KDE örömmel fogad bármiféle segítséget a KDE magyar fordításának jobbá, pontosabbá tételéhez A KDE fejlesztők örömmel fogadnak mindenkit, aki a mostaninál szebb és jobb képanyagot, hangokat, grafikai témákat vagy teljesebb dokumentációt tud készíteni. Ön dönt!

en: Get Involved
hu: Közreműködés

en: Developer Documentation
hu: Fejlesztői dokumentáció

en: Support us
hu: Támogasson minket

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
hu: A KDE ingyenesen használható, elkészítése azonban pénzbe kerül.
    
    Ezért a KDE projekt vezetői létrehoztak egy KDE e.V. nevű nonprofit szervezetet Németországban. A KDE e.V. képviseli a KDE projektet jogi és pénzügyi kérdésekben.
    
    A KDE projektnek szüksége van pénzügyi támogatásra a megfelelő működéshez A pénz elsősorban új tagok toborzásához és a forráskód kezeléséhez szükséges eszközökhöz kell A további támogatásokat jogi támogatásra, konferenciák és találkozók szervezésére használjuk fel.
    
    Ha módjában áll, kérjük járuljon hozzá a erőfeszítéseink támogatásához pénzügyi támogatással.
    
    Előre is köszönjük a támogatását!

en: Donate
hu: Támogatás

en: About %1
hu: Névjegy: %1

en: Description
hu: Leírás

en: License | Licenses
hu[0]: Licenc
hu[1]: Licencek

en: Report a Bug
hu: Hibabejelentés

en: Libraries in use
hu: Felhasznált függvénykönyvtárak

en: Authors
hu: Szerzők

en: Credits
hu: Köszönetnyilvánítás

en: Translators
hu: Fordítók

en: Visit %1's KDE Store page
hu: A(z) %1 KDE Store oldala

en: Send an email to %1
hu: E-mail küldése neki: %1

[ctx: @action:button]
en: Color
hu: Szín

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
hu: Jelenlegi szín „%1”

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
hu: Ma

[ctx: Date is not set]
en: Not set
hu: Nincs beállítva

[ctx: @title:window]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
hu: Beállítások — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
hu: Ugrás vissza

[ctx: @title]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @title:group]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés bekapcsolása

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
hu: Nagybetűs szavak kihagyása

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
hu: Kötőjeles szavak kihagyása

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
hu: Automatikus nyelvfelismerés

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

[ctx: No selected language]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
hu: További helyesírás-ellenőrzési nyelvek

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
hu: A(z) %1 biztosítja a helyesírás-ellenőrzést és a javaslatokat az alábbi nyelvekhez, ha az automatikus felismerés be van kapcsolva.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
hu: Személyes szótár megnyitása

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
hu: Helyesírás-ellenőrzés nyelvei

en: Default Language
hu: Alapértelmezett nyelv

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
hu: Helyesírás-ellenőrzési szótár

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
hu: Új szó hozzáadása a személyes szótárhoz…

[ctx: @action:button]
en: Add Word
hu: Szó hozzáadása

[ctx: @action:button]
en: Delete word
hu: Szó törlése

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Open Command Bar
hu: Parancssáv megnyitása

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
hu: Foglalt gyorsbillentyű

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
hu: Az F12 foglalt billentyű a Windowsban, ezért nem használható globális billentyűparancsban.
    Válasszon más billentyűt.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
hu: Globális gyorsbillentyű-rejtés

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
hu: A(z) „%1” billentyűkombinációt elrejtik a következő globális műveletek:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
hu: Művelet: „%1”, kontextus: „%2”

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
hu: A(z) „%1” billentyűkombináció a következő globális műveleteket rejti el:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
hu: Ütközés egy alkalmazásbeli billentyűkombinációval

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
hu: A(z) „%1” billentyűkombináció már hozzá van rendelve a standard „%2” művelethez.
    Azt szeretné, hogy ez globális billentyűparancs is legyen?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
hu: Bemenet

[ctx: No shortcut defined]
en: None
hu: Nincs

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
hu: Kattintson a gombra, majd adja meg a kívánt billentyűkombinációt.
    Példa Ctrl+A-ra: a Ctrl lenyomva tartása mellett nyomja le az A-t.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
hu: Billentyűkombináció törlése

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
hu: Billentyűkombináció rögzítésének megszakítása

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
hu: Nincs találat

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
hu: Szűrő…

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
hu: Gyorsbillentyű: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
hu: Gyorsbillentyű:

[ctx: @label]
en: Alternative:
hu: Alternatíva:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
hu: Nincsenek gyorsbillentyűk

[ctx: @title:window]
en: About %1
hu: Névjegy: %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
hu: A KDE névjegye
