kirigami-addons - en to pl translation catalogue (123 entries)

en: Close
pl: Zamknij

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Rotate left
pl: Obróć w lewo

en: Rotate right
pl: Obróć w prawo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
pl: Pokaż podpis

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
pl: Ukryj podpis

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Previous image
pl: Poprzedni obraz

en: Next image
pl: Następny obraz

[ctx: @action:button]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action:button]
en: Go Back
pl: Idź wstecz

[ctx: @action:button close dialog]
en: Close
pl: Zamknij

en: Download
pl: Pobierz

[ctx: @title:dialog]
en: Success
pl: Powodzenie

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
pl: Uwaga

[ctx: @title:dialog]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @title:dialog]
en: Information
pl: Informacje

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
pl: Nie pokazuj ponownie

[ctx: @action:button]
en: Volume
pl: Głośność

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action:button]
en: Select
pl: Zaznacz

en: Day
pl: Dzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Year
pl: Rok

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
pl: Przejdź wstecz

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
pl: Przeskocz do dzisiaj

[ctx: @action:button]
en: Go Next
pl: Przejdź wprzód

en: Hours
pl: Godziny

en: Minutes
pl: Minuty

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
pl: Zbiór bibliotek stworzonych przez Społeczność KDE, aby rozszerzyć Qt.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
pl: Międzyplatformowy szkielet do rozwoju aplikacji

en: Using %1 and built against %2
pl: używany na wersji %1, zbudowany na wersji %2

[ctx: Linux packaging format]
en: Unknown/Default
pl: Nieznany/domyślny

[ctx: @info]
en: Distribution method.
pl: Sposób rozpowszechniania.

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
pl: Platforma uruchomieniowa.

en: About KDE
pl: O KDE

en: Be Free!
pl: Bądź wolny!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
pl: KDE jest światową siecią inżynierów oprogramowania, artystów, pisarzy, tłumaczy oraz osób wspomagających, którzy poświęcają się rozwojowi Wolnego Oprogramowania. KDE tworzy środowisko pulpitu Plazmę, setki aplikacji i wiele bibliotek programistycznych, które je wspierają.
    
    KDE jest przedsiębiorstwem opartym na współpracy, w którym nie istnieje pojedynczy byt sterujący pracą lub produktami. Zamiast tego, pracujemy razem dla osiągnięcia wspólnego celu, którym jest zbudowanie najlepszego Wolnego Oprogramowania. Zachęcamy każdego do dołączenia i współtworzenia, także ciebie.

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Report bugs
pl: Zgłoś błąd

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
pl: Oprogramowanie zawsze może być lepsze, a Zespół KDE stara się, by tak było. Mimo wszystko właśnie od ciebie, użytkowniku, możemy się dowiedzieć o tym, co jest nie tak lub co można jeszcze usprawnić.
    
    Środowisko KDE posiada system obsługi błędów. Naciśnij przycisk poniżej, aby zacząć wypełniać zgłoszenie o błędzie, lub strony o programie, aby go zgłosić dla tego programu.
    
    Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące ulepszenia programów, możesz zgłosić swój pomysł propozycję w systemie obsługi błędów. Upewnij się tylko, że ustawisz wagę błędu na "Życzenie".

en: Report a bug
pl: Zgłoś błąd

en: Join us
pl: Dołącz do nas

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
pl: Nie musisz być programistą, by zostać członkiem Zespołu KDE. Możesz przyłączyć się do lokalnej grupy tłumaczy na twój język. Możesz dostarczyć nam grafiki, motywy, dźwięki lub poprawić dokumentację. Ty decydujesz!

en: Get Involved
pl: Współtwórz

en: Developer Documentation
pl: Dokumentacja programisty

en: Support us
pl: Wesprzyj nas

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
pl: KDE zawsze będzie dostępne bezpłatnie, ale tworzenie go kosztuje.
    
    W związku z tym społeczność KDE stworzyła KDE e.V. organizację non-profit prawnie założoną w Niemczech. KDE e.V. reprezentuje społeczność KDE w kwestiach prawnych i finansowych.
    
    KDE korzysta z wielu różnych rodzajów pomocy, włączając w to pieniężną. Używamy tych środków do zwrotu kosztów jaki członkowie i inni ponoszą podczas tworzenia, Pozostałe środki są przeznaczane na wsparcie prawne oraz zwoływanie konferencji i spotkań.
    
    Chcielibyśmy zachęcić do wspierania naszych wysiłków w postaci wsparcia pieniężnego.
    
    Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

en: Donate
pl: Wpłać darowiznę

en: About %1
pl: O %1

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Description
pl: Opis

en: License | Licenses
pl[0]: Licencja
pl[1]: Licencje
pl[2]: Licencje

en: Report a Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Libraries in use
pl: Używane biblioteki

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
pl: Skopiowano szczegóły systemowe do schowka.

en: Authors
pl: Autorzy

en: Credits
pl: Zasługi

en: Translators
pl: Tłumacze

en: Visit %1's KDE Store page
pl: Odwiedź stronę sklepu KDE %1

en: Send an email to %1
pl: Wyślij wiadomość do %1

[ctx: @action:button]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
pl: Bieżąca barwa "%1"

[ctx: @action:button]
en: Icon
pl: Ikona

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: Date is not set]
en: Not set
pl: Nieustawione

[ctx: @info:status]
en: The path doesn't exist.
pl: Ścieżka nie istnieje.

[ctx: @info:status]
en: The file doesn't exist.
pl: Plik nie istnieje.

[ctx: @action:button]
en: Select file
pl: Wybierz plik

[ctx: @info:placeholderwrapMode]
en: No file selected
pl: Nie wybrano żadnego pliku

[ctx: @info:status]
en: The folder doesn't exist.
pl: Katalog nie istnieje.

[ctx: @action:button]
en: Select folder
pl: Wybierz katalog

[ctx: @info:placeholderwrapMode]
en: No folder selected
pl: Nie wybrano żadnego katalogu

[ctx: @action:inmnenu]
en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

[ctx: @action:inmnenu]
en: Copy Link to Clipboard
pl: Skopiuj odnośnik do schowka

[ctx: @info:status]
en: Url copied to clipboard.
pl: Adres URL skopiowano do schowka.

[ctx: @title:window]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
pl: Ustawienia — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
pl: Idź wstecz

[ctx: @title]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @title:group]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
pl: Sam sprawdzaj pisownię

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
pl: Pomiń słowa pisane wielkimi listerami

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
pl: Pomiń zlepki słów

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
pl: Sam wykryj język

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
pl: Wybierz domyślny język:

[ctx: No selected language]
en: None
pl: Brak

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
pl: Dodatkowe języki sprawdzania pisowni

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
pl: %1 będzie sprawdzać poprawność pisowni i podpowiadać słowa dla języków wymienionych tutaj, jeśli samowykrywanie zostanie włączone.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
pl: Otwórz katalog osobisty

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
pl: Języki sprawdzania pisowni

en: Default Language
pl: Domyślny język

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
pl: Słownik sprawdzania pisowni

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
pl: Dodaj nowe słowo do swojego osobistego słownika...

[ctx: @action:button]
en: Add Word
pl: Dodaj słowo

[ctx: @action:button]
en: Delete word
pl: Usuń słowo

[ctx: @action:button]
en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Open Command Bar
pl: Otwórz pasek poleceń

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
pl: Skrót zarezerwowany

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
pl: Skrót F12 jest zarezerwowany w Windows, więc nie można go użyć jako skrótu globalnego.
    Wybierz inny.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
pl: Przyćmiewanie globalnego skrótu

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
pl: Kombinacja klawiszy '%1' jest przyćmiewana przez następujące globalne działania:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
pl: Działanie '%1' w kontekście '%2'

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
pl: Kombinacja klawiszy '%1' przyćmiewana następujące globalne działania:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
pl: Konflikt ze standardowym skrótem programu

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
pl: Kombinacja klawiszy '%1' została przypisana standardowemu działaniu "%2" używanemu przez wiele programów.
    Użyć jej także jako skrótu globalnego?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
pl: Wejście

[ctx: No shortcut defined]
en: None
pl: Brak

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
pl: Kliknij przycisk, a potem wciśnij skrótu, którego chcesz użyć w programie.
    Na przykład, żeby użyć skrótu Ctrl+A, przytrzymaj klawisz Ctrl i naciśnij A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
pl: Wyczyść nagrane klawisze

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
pl: Przerwij nagrywanie klawiszy

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
pl: Nie ma żadnych wyników

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
pl: Odfiltruj…

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
pl: Skrót: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
pl: Skrót:

[ctx: @label]
en: Alternative:
pl: Alternatywa:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
pl: Nie znaleziono żadnego skrótu

[ctx: @title:window]
en: About %1
pl: O %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
pl: O KDE
