desktop files - en to sl translation catalogue (136 entries)

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Cards Layout
sl: Postavitev kartic

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: An AbstractCard is the simplest form of card. It's just a rectangle with a shadow, which can contain any Item in it. It can also have items assigned to the Header or Footer properties. In this case a Kirigami.Heading is its header and a Label with WordWrap is the contentItem.
sl: AbstractCard je najpreprostejša oblika kartice. To je samo pravokotnik s senco, ki lahko vsebuje kateri koli element v njem. Lahko ima tudi predmete, dodeljene lastnosti Header ali Footer. V tem primeru je glava  Kirigami.Heading in značka z ovitim besedilo element vsebine.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: This is an AbstractCard with a Label with WordWrap in it and nothing else, it's the simplest form Cards can be found in.
    An AbstractCard can be clicked itself, with the usual onClicked signal handler and the showClickFeedback property can be used if the click should show any kind of visual feedback. It is recommended to set it to true if you plan to make the card reactive on any kind of click.
sl: To je AbstractCard z oznako, v kateri je ovito besedilo in nič drugega, to je najpreprostejši obrazec na katerem so kartice.
    Na AbstractCard lahko kliknete sami, uporabite lahko odzivno funkcijo na običajni signal onClicked in lastnosti showClickFeedback, da se prikaže kakršnakoli vizualna povratna informacija. Priporočljivo je, da jo nastavite na true, če načrtujete, da bo kartica reagirala na poljuben klik.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Card clicked
sl: Kartica je bila poklikana

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action1
sl: Akcija1

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action2
sl: Akcija2

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Card
sl: Kartica

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: This is an instance of the Card type: it can optionally have an image, a title and an icon assigned to its banner group property, one or all of the properties together. A Card can also have Actions that will appear in the footer.
sl: To je primer vrste kartice: neobvezno ima lahko sliko, naslov in ikono, dodeljeno lastnosti skupine pasic, eno ali vse lastnosti skupaj. Kartica ima lahko tudi akcije, ki bodo prikazane v nogi.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action3
sl: Akcija3

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action4
sl: Akcija4

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action5
sl: Akcija5

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action6
sl: Akcija6

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: The title can be aligned to all corners or centered with a combination of Qt.Alignment flags.
     When there are too many actions, they go in an overflow menu.
sl: Naslov je lahko poravnan na vse vogale ali centriran s kombinacijo Qt zastavicam za poravnavo.
      Kadar je preveč akcij, gredo v prelivni meni.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Action always hidden
sl: Akcija je vedno skrita

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: The Banner can contain only the title and/or an icon, even if there is no banner image.
sl: Pasica lahko vsebuje samo naslov in/ali ikono, tudi če ni slike pasice.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: It's possible to have custom contents overlapping the image, for cases where a more personalized design is needed.
sl: Možno je, da vsebine po meri prekrivajo sliko, kjer je potreben bolj prilagojen dizajn.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: It's possible to customize the look and feel for Cards too, if the no padding behavior for headers is needed. This is usually discouraged in order to have greater consistency, but in some cases the design requires a more fancy layout, as shown in this example of a Card. If a custom header is used, the title and icon in the banner property shouldn't be used. If a custom footer is used (which is discouraged), actions shouldn't be used.
sl: Možno je tudi prilagajanje videza in občutka za kartice, če ni potrebno obnašanje za oblazinjenje glave. To je običajno odsvetovano za večjo skladnost, vendar v nekaterih primerih zasnova zahteva več domišljije pri postavitvi, kot je prikazano v tem primeru kartice. Če je uporabljena glava po meri, ne bi smeli uporabljati naslova in ikone v lastnosti pasice. Če je uporabljena noga po meri (kar odsvetujemo), ne bi smeli uporabljati akcij.

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Custom footer
sl: Noga po meri

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: Ok
sl: V redu

[ctx: CardsLayoutGallery|]
en: A card can optionally have horizontal orientation.
     In this case will be wider than tall, so is fit to be used also in a ColumnLayout.
    If you need to put it in a CardsLayout, it will have by default a columnSpan of 2 (which can be overridden).
sl: Kartica ima lahko neobvezno vodoravno usmeritev.
      V tem primeru bo širša od višine, zato je primerna tudi določitev lastnosti ColumnLayout.
    Če jo morate umestiti v CardsLayout, bo imela privzeto lastnost columnSpan 2 (ki jo je mogoče spremeniti)

[ctx: CardsListViewGallery|]
en: List view of simple cards
sl: Seznam pogledov preprostih kart

[ctx: CardsListViewGallery|]
en: Product
sl: Proizvod

[ctx: CardsListViewGallery|]
en: Install
sl: Namesti

[ctx: ChipGallery|]
en: Chips
sl: Čipi

[ctx: ChipGallery|]
en: Closable Chips
sl: Čipi za zapiranje

[ctx: ChipGallery|]
en: Informative Chips
sl: Informativni čipi

[ctx: ChipGallery|]
en: Checkable Chips
sl: Preverljiv čipi

[ctx: ColorsGallery|]
en: Colors
sl: Barve

[ctx: InfoSheet|]
en: Source code…
sl: Izvorna koda…

[ctx: InfoSheetAction|]
en: Info
sl: Informacije

[ctx: DialogGallery|]
en: Dialogs
sl: Dialogi

[ctx: DialogGallery|]
en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

[ctx: DialogGallery|]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: DialogGallery|]
en: Folder name...
sl: Ime mape...

[ctx: DialogGallery|]
en: Alarm Snooze Length
sl: Dolžina bujenja iz dremeža

[ctx: DialogGallery|]
en: 1 minute
sl: 1 minuta

[ctx: DialogGallery|]
en: 2 minutes
sl: 2 minuti

[ctx: DialogGallery|]
en: 3 minutes
sl: 3 minute

[ctx: DialogGallery|]
en: 4 minutes
sl: 4 minute

[ctx: DialogGallery|]
en: 5 minutes
sl: 5 minut

[ctx: DialogGallery|]
en: 10 minutes
sl: 10 minut

[ctx: DialogGallery|]
en: 30 minutes
sl: 30 minut

[ctx: DialogGallery|]
en: 1 hour
sl: 1 ura

[ctx: DialogGallery|]
en: Select Number
sl: Izberi število

[ctx: DialogGallery|]
en: Subtitle text
sl: Besedilo podnapisa

[ctx: DialogGallery|]
en: No Footer Dialog
sl: Ni dialoga noge

[ctx: DialogGallery|]
en: This dialog has no footer buttons.<br/>It also has no close button.
sl: Ta dialog nima gumbov v nogi.<br/>Nima gumba za zapiranje.

[ctx: DialogGallery|]
en: Track Options
sl: Možnosti sledi

[ctx: DialogGallery|Start playback of the selected track]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: DialogGallery|]
en: Start playback of the selected track
sl: Začni predvajanje izbrane sledi

[ctx: DialogGallery|Show the file for this song in the file manager]
en: Show in folder
sl: Prikaži v mapi

[ctx: DialogGallery|]
en: Show the file for this song in the file manager
sl: Prikaži datoteko te pesmi v upravljalniku datotek

[ctx: DialogGallery|Show track metadata]
en: View details
sl: Prikaži podrobnosti

[ctx: DialogGallery|]
en: Show track metadata
sl: Prikaži metapodatke sledi

[ctx: DialogGallery|Add the track to the queue, right after the current track]
en: Play next
sl: Predvajaj naslednjo

[ctx: DialogGallery|]
en: Add the track to the queue, right after the current track
sl: Dodaj sled v čakalno vrsto takoj za trenutno sledjo

[ctx: DialogGallery|Enqueue current track]
en: Add to queue
sl: Dodaj v čakalno vrsto

[ctx: DialogGallery|]
en: Enqueue current track
sl: Daj trenutno sled v vrsto

[ctx: DialogGallery|]
en: Prompt Dialog
sl: Dialog poziva

[ctx: DialogGallery|]
en: Text Prompt Dialog
sl: Besedilo dialoga poziva

[ctx: DialogGallery|]
en: Selection Dialog
sl: Dialog izbire

[ctx: DialogGallery|]
en: Selection Dialog with subtitles
sl: Dialog izbire s podnapisi

[ctx: DialogGallery|]
en: Scrollable Dialog
sl: Drseči dialog

[ctx: DialogGallery|]
en: Menu Dialog
sl: Menijski dialog

[ctx: DrawerGallery|]
en: Drawers
sl: Predali

[ctx: DrawerGallery|]
en: Action 1
sl: Akcija 1

[ctx: DrawerGallery|]
en: Action 1 clicked
sl: Kliknjena akcija 1

[ctx: DrawerGallery|]
en: Disabled Action
sl: Onemogočena akcija

[ctx: DrawerGallery|]
en: Action 3
sl: Akcija 3

[ctx: DrawerGallery|]
en: Action 3 clicked
sl: Kliknjena akcija 3

[ctx: DrawerGallery|]
en: A modal bottom drawer will span for the whole application window width and will darken the rest of the app. Clicking on a darkened will dismiss the drawer.
sl: Modalni spodnji predal bo obsegal celotno širino okna aplikacije in bo zatemnil preostanek aplikacije. Klik na zatemnjen del bo opustil predalnik.

[ctx: DrawerGallery|]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: DrawerGallery|]
en: An inline bottom drawer covers the whole application width but lets the uncovered pieces to still be interacted with.
sl: Spodnji predal pokriva celotno širino aplikacije, a omogoča, da nepokriti kosi še vedno komunicirajo.

[ctx: DrawerGallery|]
en: A modal top drawer will span for the whole application window width and will darken the rest of the app. Clicking on the darkened area will dismiss the drawer.
sl: Modalni zgornji predal se bo razprostiral na celotni širini okna aplikacije in bo zatemnil preostali del aplikacije. Klik na zatemnjeno območje bo odpustil predalnik.

[ctx: DrawerGallery|]
en: An inline top drawer covers the whole application width but lets the uncovered pieces to still be interacted with.
sl: Notranji vrhnji predal pokriva celotno širino aplikacije, vendar omogoča, da nepokriti kosi še vedno komunicirajo.

[ctx: DrawerGallery|]
en: Left Global Drawer
sl: Levi globalni predal

[ctx: DrawerGallery|]
en: Right Context Drawer
sl: Desni kontekstni predal

[ctx: DrawerGallery|]
en: Modal Bottom Drawer
sl: Modalni spodnji predal

[ctx: DrawerGallery|]
en: Modal Top Drawer
sl: Modalni vrhnji predal

[ctx: FormLayoutGallery|]
en: Expanding Button
sl: Razširljiv gumb

[ctx: FormLayoutGallery|]
en: Twin Layout:
sl: Dvojna postavitev:

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Inline Messages
sl: Vmesna sporočila

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: This is an informational inline message (the default type). Use it for example to announce a result or provide commentary.
sl: To je informativno vmesno sporočilo (privzeta vrsta). Uporabite ga na primer za objavo rezultata ali komentarja.

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: This is a positive inline message. Use it for example to announce a successful result or the successful completion of a procedure.
sl: To je pozitivno vmesno sporočilo. Uporabite ga na primer za objavo uspešnega rezultata ali uspešno zaključenega postopka.

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: This is a warning inline message. Use it for example to provide critical guidance or warn about something that is not going to work.
sl: To je vmesno sporočilo opozorila. Uporabite ga na primer za zagotavljanje kritičnega navodila ali opozorila na nekaj, kar ne bo delovalo.

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: This is an error inline message. Use it for example to announce something has gone wrong or that input will not be accepted.
sl: To je vmesno sporočilo o napaki. Uporabite ga na primer, da najavite je nekaj šlo narobe ali pa vnos ne bo sprejet.

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Inline messages can optionally have a custom icon set.
sl: V vmesnih sporočilih je lahko poljubno nastavljena ikona po meri.

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: You can use rich text in inline messages and optionally handle clicks on links (opens in browser): <a href="https://www.kde.org">https://www.kde.org/<a/>
sl: V vmesnih sporočilih lahko uporabite bogato besedilo in poljubno upravljate s kliki povezav (odpre se v brskalniku): <a href="https://www.kde.org">https://www.kde.org/<a/>

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Inline messages can have an optional close button.
sl: Vmesna sporočila imajo lahko neobvezno gumb za zapiranje.

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Add text
sl: Dodaj besedilo

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Reset text
sl: Ponovno nastavi besedilo

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Inline messages are initially hidden and animate when revealed. Try it!
sl: Vmesna sporočila so na začetku skrita in so animirana, ko so razkrita. Poskusite!

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Show additional message
sl: Prikaži dodatno sporočilo

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Boo!
sl: Buu!

[ctx: InlineMessagesGallery|]
en: Shush
sl: Pst

[ctx: ListViewGallery|]
en: Main Action Text
sl: Besedilo glavne dejavnosti

[ctx: ListViewGallery|]
en: Footer:
sl: Noga:

[ctx: ListViewGallery|]
en: Item in sheet %n | Item in sheet %n
sl[0]: Postavka na listu %n
sl[1]: Postavka na listu %n
sl[2]: Postavka na listu %n
sl[3]: Postavka na listu %n

[ctx: ListViewGallery|]
en: Action 1
sl: Akcija 1

[ctx: ListViewGallery|]
en: %1: %2 clicked
sl: %1: %2 je bila kliknjena

[ctx: ListViewGallery|]
en: Action 2
sl: Akcija2

[ctx: ListViewGallery|]
en: Item %1
sl: Postavka %1

[ctx: ListViewGallery|]
en: Section %1
sl: Sekcija %1

[ctx: MetricsGallery|]
en: Heading 1
sl: Glava 1

[ctx: MetricsGallery|]
en: %1 points
sl: %1 točk

[ctx: MetricsGallery|]
en: Heading 2
sl: Glava 2

[ctx: MetricsGallery|]
en: Heading 3
sl: Glava 3

[ctx: MetricsGallery|]
en: Heading 4
sl: Glava 4

[ctx: MiscGallery|]
en: Text Beside Icon
sl: Besedilo poleg ikone

[ctx: MiscGallery|]
en: Text Under Icon
sl: Besedilo pod ikono

[ctx: MiscGallery|]
en: Text Only
sl: Samo besedilo

[ctx: MiscGallery|]
en: Icon Only
sl: Samo ikona

[ctx: MultipleColumnsGallery|]
en: Pin page
sl: Pripni stran

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: Overlay Sheets
sl: Prekrivni listi

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: Footer:
sl: Noga:

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: A sheet can have optional header and footer items which will not scroll away when the sheet overflows.
sl: Na listu so lahko poljubni elementi glave in noge, ki se ne bodo premaknili proč, ko se list prelije.

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: A sheet will take the maximum available width in the page by default.
    However, if the main item sets an implicitWidth or Layout.preferredWidth, the sheet won't grow in width more than such given value.
sl: List bo privzeto prevzel največjo možno širino na strani.
    Če pa glavna postavka nastavi lastnost implicitWidth ali Layout.preferredWidth, list ne bo zrasel v širino več od zadane vrednosti.

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: A sheet by default will be over a single page, even if the app is in wide mode. By changing the sheet parent to applicationWindow().overlay it will display the sheet as an overlay on top of the whole application window.
    In this case the sheet will cover the page Action buttons too.
sl: List bo privzeto prek ene strani, tudi če je aplikacija v širokem načinu. S spremembo lastnosti nadrejenega lista applicationWindow().overlay se prikaže list kot prekrivna plast čez celotno okno aplikacije.
    V tem primeru bo list prekril tudi stran Gumbi akcije.

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: Item in sheet
sl: Postavka na listu

[ctx: OverlaySheetGallery|]
en: Very Long Sheet
sl: Zelo dolg list

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Selection Controls
sl: Upravljanje izbire

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Checkable List Items
sl: Postavke lista, ki se jih da klikniti

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Delegate %1
sl: Delegiraj %1

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Radio List Items
sl: Predmeti  radijskih seznamov

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Checkboxes
sl: Rubrike s kljukico

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Item selected
sl: Izbrani predmet

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Item not selected
sl: Predmet ni izbran

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Checkable List View
sl: Preverljiv pogled seznama

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Radio buttons
sl: Radijski gumbi

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Radio List View
sl: Pogled seznama radijskih gumbov

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Switches
sl: Stikala

[ctx: SelectionControlsGallery|]
en: Switch List View
sl: Pogled seznama stikal

[ctx: MainPage|]
en: Kirigami Gallery
sl: Galerija Kirigami

[ctx: MainPage|]
en: Home
sl: Domov
