libkirigamiplugin_qt - en to es translation catalogue (44 entries)

[ctx: AboutItem|]
en: Visit %1's KDE Store page
es: Visitar la página de %1 en KDE Store

[ctx: AboutItem|]
en: Send an email to %1
es: Enviar un correo electrónico a %1

[ctx: AboutItem|]
en: Get Involved
es: Involucrarse

[ctx: AboutItem|]
en: Donate
es: Hacer un donativo

[ctx: AboutItem|]
en: Report a Bug
es: Informar de fallo

[ctx: AboutItem|]
en: License:
es: Licencia:

[ctx: AboutItem|]
en: License: %1
es: Licencia: %1

[ctx: AboutItem|]
en: Libraries in use
es: Bibliotecas en uso

[ctx: AboutItem|]
en: Authors
es: Autores

[ctx: AboutItem|]
en: Show author photos
es: Mostrar fotos del autor

[ctx: AboutItem|]
en: Credits
es: Créditos

[ctx: AboutItem|]
en: Translators
es: Traductores

[ctx: AboutPage|]
en: About %1
es: Acerca de %1

[ctx: AbstractApplicationWindow|]
en: Quit
es: Salir

[ctx: ActionToolBar|]
en: More Actions
es: Más acciones

[ctx: Chip|]
en: Remove Tag
es: Eliminar etiqueta

[ctx: ContextDrawer|]
en: Actions
es: Acciones

[ctx: GlobalDrawer|]
en: Back
es: Atrás

[ctx: GlobalDrawer|]
en: Close Sidebar
es: Cerrar la barra lateral

[ctx: GlobalDrawer|]
en: Open Sidebar
es: Abrir la barra lateral

[ctx: LoadingPlaceholder|]
en: Loading…
es: Cargando...

[ctx: PasswordField|]
en: Password
es: Contraseña

[ctx: PasswordField|]
en: Hide Password
es: Ocultar contraseña

[ctx: PasswordField|]
en: Show Password
es: Mostrar contraseña

[ctx: PageRowGlobalToolBarUI|]
en: Close menu
es: Cerrar menú

[ctx: PageRowGlobalToolBarUI|]
en: Open menu
es: Abrir menú

[ctx: SearchField|]
en: Search…
es: Buscar...

[ctx: SearchField|]
en: Search
es: Buscar

[ctx: SearchField|]
en: Clear search
es: Borrar la búsqueda

[ctx: CategorizedSettings|]
en: Settings
es: Preferencias

[ctx: CategorizedSettings|]
en: Settings — %1
es: Preferencias — %1

[ctx: PageTab|]
note: Accessibility text for a page tab. Keep the text as concise as possible and don't use a percent sign.
en: Current page. Progress: %1 percent.
es: Página actual. Avance: %1 por ciento.

[ctx: PageTab|]
note: Accessibility text for a page tab. Keep the text as concise as possible.
en: Navigate to %1. Progress: %2 percent.
es: Navegar hasta %1. Avance: %2 por ciento.

[ctx: PageTab|]
note: Accessibility text for a page tab. Keep the text as concise as possible.
en: Current page.
es: Página actual.

[ctx: PageTab|]
note: Accessibility text for a page tab that's requesting the user's attention. Keep the text as concise as possible.
en: Navigate to %1. Demanding attention.
es: Navegar hasta %1. Solicitando atención.

[ctx: PageTab|]
note: Accessibility text for a page tab that's requesting the user's attention. Keep the text as concise as possible.
en: Navigate to %1.
es: Navegar hasta %1.

[ctx: OverlayDrawer|]
en: Close drawer
es: Cerrar cajón

[ctx: OverlayDrawer|]
en: Open drawer
es: Abrir cajón

[ctx: BackButton|]
en: Navigate Back
es: Retroceder una página

[ctx: ForwardButton|]
en: Navigate Forward
es: Avanzar una página

[ctx: ToolBarApplicationHeader|]
en: More Actions
es: Más acciones

[ctx: UrlButton|]
en: Copy Link to Clipboard
es: Copiar enlace en el portapapeles

[ctx: Settings|]
en: The %1 windowing system
es: El sistema de ventanas %1

[ctx: Settings|]
en: Qt %2 (built against %3)
es: Qt %2 (compilado para %3)
