kiriki - en to ar translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ar: اللاعبون

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
ar: بشر؟

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
ar: عدد اللاعبين:

en: Changes will be applied on next game.
ar: التغيرات سوف تتطبق للعبة القادمة.

en: &Roll
ar: ل&ف

en: Roll %1 of 3
ar: لف %1 من 3

en: Kiriki
ar: كاراكا

en: A Yahtzee dice game by KDE
ar: لعبة النرد ياهتزي  للكدي

en: Bonus if > 62
ar: زيادة إذا > 62

en: Upper total
ar: المجموع الأعلى

en: 3 of a Kind
ar: 3 من النوع

en: 4 of a Kind
ar: 4 من النوع

en: Full House
ar: بيت ممتلئ

en: Small Straight
ar: خط مستقيم صغير

en: Large Straight
ar: خط مستقيم ضخم

en: Chance
ar: فرصة

en: Lower Total
ar: أقل مجموع

en: Grand Total
ar: أعلى مجموع
