kiriki - en to ca@valencia translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ca@valencia: Jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
ca@valencia: humà?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
ca@valencia: Nombre de jugadors:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delay between computers move (msec):
ca@valencia: Retard entre els moviments de l'ordinador (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSizeLabel)
en: Font Size:
ca@valencia: Mida de la lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Row Height:
ca@valencia: Alçària de la fila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startupDemoEnabled)
en: Show demonstration game at startup
ca@valencia: Mostra la demostració del joc en iniciar

en: Starting the demo will end the current game. Any progress will be lost. Do you want to continue?
ca@valencia: Iniciar la demostració tancarà la partida actual. Es perdrà qualsevol progrés. Vols continuar?

en: Demonstration. Press "New" to start a new game.
ca@valencia: Demostració. Prem «Nova» per a iniciar una partida nova.

en: Asking for a hint will disqualify the current game from entering the high score list.
ca@valencia: Demanar un consell desqualificarà el joc actual per a entrar a la llista de puntuacions més altes.

[ctx: @title:window]
en: Confirm Hint Request
ca@valencia: Confirmeu de sol·licitud de consell

[ctx: æction:button]
en: Give Hint Anyway
ca@valencia: Dona un consell igualment

en: Roll highlighted die. | Roll highlighted dice.
ca@valencia[0]: Tira el dau il·luminat.
ca@valencia[1]: Tira els daus il·luminats.

en: Changes will be applied on next game.
ca@valencia: Els canvis s'aplicaran en la pròxima partida.

[ctx: default name of second player]
en: Janet
ca@valencia: Montserrat

[ctx: default name of third player]
en: James
ca@valencia: Jaume

[ctx: default name of fourth player]
en: Sandra
ca@valencia: Maria

[ctx: default name of fifth player]
en: Thomas
ca@valencia: Tomàs

[ctx: default name of sixth player]
en: Margaret
ca@valencia: Margarida

[ctx: @action:button]
en: &Roll
ca@valencia: &Tira

en: Roll %1 of 3
ca@valencia: Tirada %1 de 3

en: A Yahtzee dice game by KDE
ca@valencia: Un joc de daus com Yahtzee, creat per la comunitat KDE

[ctx: @title:row]
en: Bonus if > 62
ca@valencia: Bonificació si > 62

[ctx: @title:row]
en: Upper total
ca@valencia: Total superior

[ctx: @title:row]
en: 3 of a Kind
ca@valencia: Tres iguals

[ctx: @title:row]
en: 4 of a Kind
ca@valencia: Quatre iguals

[ctx: @title:row]
en: Full House
ca@valencia: Full

[ctx: @title:row]
en: Small Straight
ca@valencia: Escala xicoteta

[ctx: @title:row]
en: Large Straight
ca@valencia: Escala gran

[ctx: @title:row]
en: Chance
ca@valencia: Sort

[ctx: @title:row]
en: Lower Total
ca@valencia: Total inferior

[ctx: @title:row]
en: Grand Total
ca@valencia: Suma total
