kiriki - en to csb translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
csb: Grôczów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
csb: człowiek?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
csb: Lëczba grôczów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delay between computers move (msec):
csb: Òpózdzenié w zrëchù kòmpùtra (w msek):

en: Changes will be applied on next game.
csb: Zmianë bãdą zacwierdzone w pòstãpny grze.

[ctx: default name of first player]
en: Albert
csb: Rómk

[ctx: default name of second player]
en: Janet
csb: Hana

[ctx: default name of third player]
en: James
csb: Michôł

[ctx: default name of fourth player]
en: Sandra
csb: Joana

[ctx: default name of fifth player]
en: Thomas
csb: Mark

[ctx: default name of sixth player]
en: Margaret
csb: Sylwia

en: &Roll
csb: &Cësk

en: Roll %1 of 3
csb: Cësk %1 z 3

en: 1s
csb: 1 s

en: 2s
csb: 2 s

en: 3s
csb: 3 s

en: 4s
csb: 4 s

en: 5s
csb: 5 s

en: 6s
csb: 6 s

en: Bonus if > 62
csb: Bònus czej > 62

en: Upper total
csb: Òglowé pòdrëchòwanié

en: 3 of a Kind
csb: Trójka

en: 4 of a Kind
csb: Karéta

en: Full House
csb: Fùl

en: Small Straight
csb: Môłi strit

en: Large Straight
csb: Wiôldżi strit

en: Chance
csb: Szansa

en: Lower Total
csb: Niższé òglowé pòdrëchòwanié

en: Grand Total
csb: Wëższé òglowé pòdrëchòwanié
