kiriki - en to el translation catalogue (39 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
el: Παίκτες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
el: άνθρωπος;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
el: Αριθμός παικτών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delay between computers move (msec):
el: Καθυστέρηση μεταξύ των κινήσεων υπολογιστή (msec):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSizeLabel)
en: Font Size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Row Height:
el: Ύψος γραμμής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startupDemoEnabled)
en: Show demonstration game at startup
el: Εμφάνιση παρουσίασης του παιχνιδιού στην εκκίνηση

en: Starting the demo will end the current game. Any progress will be lost. Do you want to continue?
el: Η έναρξη της παρουσίασης θα τερματίσει το τρέχον παιχνίδι. Κάθε επίτευγμα θα χαθεί. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Demonstration. Press "New" to start a new game.
el: Παρουσίαση. Πατήστε "Νέο" για να ξεκινήσει νέο παιχνίδι.

en: Asking for a hint will disqualify the current game from entering the high score list.
el: Με το αίτημα για βοήθεια θα αποκλειστεί για το τρέχον παιχνίδι η είσοδος στη λίστα υψηλής βαθμολογίας.

[ctx: @title:window]
en: Confirm Hint Request
el: Επιβεβαίωση αιτήματος για βοήθεια

[ctx: æction:button]
en: Give Hint Anyway
el: Να δοθεί βοήθεια

en: Roll highlighted die. | Roll highlighted dice.
el[0]: Ρίψη επιλεγμένου ζαριού
el[1]: Ρίψη επιλεγμένων ζαριών

en: Changes will be applied on next game.
el: Οι αλλαγές θα εφαρμοστούν στο επόμενο παιχνίδι.

[ctx: default name of first player]
en: Albert
el: Αλβέρτος

[ctx: default name of second player]
en: Janet
el: Ιωάννα

[ctx: default name of third player]
en: James
el: Ιάκωβος

[ctx: default name of fourth player]
en: Sandra
el: Σωτηρία

[ctx: default name of fifth player]
en: Thomas
el: Θωμάς

[ctx: default name of sixth player]
en: Margaret
el: Μαργαρίτα

[ctx: @action:button]
en: &Roll
el: &Ρίψη

en: Roll %1 of 3
el: Ρίψη %1 από 3

en: A Yahtzee dice game by KDE
el: Ένα παιχνίδι με ζάρια παρόμοιο με το Yahtzee από το KDE

[ctx: @title:row]
en: 1s
el: 1οι

[ctx: @title:row]
en: 2s
el: 2ρια

[ctx: @title:row]
en: 3s
el: 3ρια

[ctx: @title:row]
en: 4s
el: 4ρια

[ctx: @title:row]
en: 5s
el: 5ρια

[ctx: @title:row]
en: 6s
el: 6ρια

[ctx: @title:row]
en: Bonus if > 62
el: Μπόνους αν > 62

[ctx: @title:row]
en: Upper total
el: Ανώτερο σύνολο

[ctx: @title:row]
en: 3 of a Kind
el: 3 ενός είδους

[ctx: @title:row]
en: 4 of a Kind
el: 4 ενός είδους

[ctx: @title:row]
en: Full House
el: Φουλ

[ctx: @title:row]
en: Small Straight
el: Μικρή κέντα

[ctx: @title:row]
en: Large Straight
el: Μεγάλη κέντα

[ctx: @title:row]
en: Chance
el: Ευκαιρία

[ctx: @title:row]
en: Lower Total
el: Χαμηλότερο σύνολο

[ctx: @title:row]
en: Grand Total
el: Γενικό σύνολο
