kiriki - en to fi translation catalogue (40 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
fi: Pelaajat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
fi: ihminen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
fi: Pelaajien määrä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delay between computers move (msec):
fi: Viive tietokoneen siirtojen välillä (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSizeLabel)
en: Font Size:
fi: Fonttikoko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Row Height:
fi: Rivin korkeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startupDemoEnabled)
en: Show demonstration game at startup
fi: Näytä esittelypeli käynnistettäessä

en: Starting the demo will end the current game. Any progress will be lost. Do you want to continue?
fi: Esittelyn käynnistäminen lopettaa käynnissä olevan pelin, ja tilanne katoaa. Haluatko jatkaa?

en: Demonstration. Press "New" to start a new game.
fi: Esittely. Aloita uusi peli painamalla ”Uusi”.

en: Asking for a hint will disqualify the current game from entering the high score list.
fi: Vihjettä pyydettyäsi peli ei voi enää päästä ennätyslistalle.

[ctx: @title:window]
en: Confirm Hint Request
fi: Vahvista vihjepyyntö

[ctx: æction:button]
en: Give Hint Anyway
fi: Anna vihje joka tapauksessa

en: Roll highlighted die. | Roll highlighted dice.
fi[0]: Heitä korostettua noppaa.
fi[1]: Heitä korostettuja noppia.

en: Changes will be applied on next game.
fi: Asetukset tulevat käyttöön seuraavassa pelissä.

[ctx: default name of first player]
en: Albert
fi: Kim

[ctx: default name of second player]
en: Janet
fi: Minna

[ctx: default name of third player]
en: James
fi: Joonas

[ctx: default name of fourth player]
en: Sandra
fi: Terhi

[ctx: default name of fifth player]
en: Thomas
fi: Niklas

[ctx: default name of sixth player]
en: Margaret
fi: Päivi

[ctx: @action:button]
en: &Roll
fi: &Heitä

en: Roll %1 of 3
fi: %1. heitto kolmesta.

en: A Yahtzee dice game by KDE
fi: KDE:n Yatsi-noppapeli

en: © 2005-2007 Albert Astals Cid
fi: © 2005–2007 Albert Astals Cid

[ctx: @title:row]
en: 1s
fi: Ykköset

[ctx: @title:row]
en: 2s
fi: Kakkoset

[ctx: @title:row]
en: 3s
fi: Kolmoset

[ctx: @title:row]
en: 4s
fi: Neloset

[ctx: @title:row]
en: 5s
fi: Viitoset

[ctx: @title:row]
en: 6s
fi: Kuutoset

[ctx: @title:row]
en: Bonus if > 62
fi: Bonus, jos > 62

[ctx: @title:row]
en: Upper total
fi: Yläpisteet

[ctx: @title:row]
en: 3 of a Kind
fi: Kolme samaa

[ctx: @title:row]
en: 4 of a Kind
fi: Neljä samaa

[ctx: @title:row]
en: Full House
fi: Täyskäsi

[ctx: @title:row]
en: Small Straight
fi: Pieni suora

[ctx: @title:row]
en: Large Straight
fi: Suuri suora

[ctx: @title:row]
en: Chance
fi: Sattuma

[ctx: @title:row]
en: Lower Total
fi: Alapisteet

[ctx: @title:row]
en: Grand Total
fi: Yhteispisteet
