kiriki - en to hi translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
hi: खिलाड़ी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
hi: मानव?

en: Changes will be applied on next game.
hi: अगले खेल में ये सभी परिवर्तन लागू होंगे.

en: &Roll
hi: पांसा फेंकें (&R)

en: Roll %1 of 3
hi: 3 में से %1 पांसा

en: Kiriki
hi: किरिकि

en: © 2005-2007 Albert Astals Cid
hi: © 2005-2007 अल्बर्ट एस्टल्स सिड

en: Albert Astals Cid
hi: अलबर्ट एस्टल्स सिड

en: 1s
hi: 1से.

en: 2s
hi: 2से.

en: 3s
hi: 3से.

en: Bonus if > 62
hi: बोनस यदि > 62

en: Upper total
hi: ऊपरी योग

en: 3 of a Kind
hi: एक क़िस्म के 3

en: 4 of a Kind
hi: एक क़िस्म के 4

en: Full House
hi: फुल हाउस

en: Small Straight
hi: छोटा सीधा

en: Large Straight
hi: बड़ा सीधा

en: Chance
hi: अवसर

en: Lower Total
hi: निम्न योग

en: Grand Total
hi: महा योग
